Rezultate te kerkimit per termin: +Skaneri

Total: 587
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.990Z

Skaneri i radiologjisë fillon punën

Të sëmurët nuk do të vazhdojnë të vuajnë mungesën e diagnostikimit për shkak të mosfunksionimit të skanerit. Skaneri kryesor në qendrën spitalore universitare "Nënë Tereza", dje, më në fund, ka filluar të funksionojë. Ky skaner, i cili kishte dalë jashtë funksionit për një koh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.779Z

QSUT, prishet skaneri kryesor, pacientët drejt privatit

Sipas Drejtorisë së QSUT-së, skanerit i është prishur llamba unikale. Pacientët po paguajmë shuma stratosferë tek privatët Skaneri kryesor në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka dalë jashtë funksionit. Shkak për këtë është bërë llamba unike, e cila ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.793Z

Korce, skaneri i spitalit, i prishur

Per nje ekzaminim me skaner pacientet e zones juglindore do te harxhojne me shume para. Nje defekt i radhes e ka nxjerre ate jashte perdorimit ndersa per drejtuesit e spitalit demi ende nuk eshte perllogaritur dhe firma qe e ka ne mirembajtje kete pajisje sipas nje kontrate po vonon nder

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.925Z

Bllokohet skaneri, kaos në kontrollin e kamionëve

20/02/2009  Prishet përgjuesi i lëndëve radioaktive. Trafik automjetesh në afërsi të Urës së Dajlanit DURRES- Dhjetëra kamionë kanë zënë radhë duke krijuar një autokolonë shumë të gjatë në portin e Durrësit në pritje për të lënë këtë port. Shkak për situatën,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.929Z

Zgjidhet situata te Spitali iTraumës, rregullohet skaneri

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Spitali u vizitua dhe nga Min. Beqaj TIRANË - Rregullohet skaneri i Spitalit të Traumës. Pas denoncimit të bërë një muaj më parë në A1 Report, nga shefi i urgjencës së spitalit të traumës, Vidi Demko so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.355Z

Durrës, prishet skaneri në port, fluks mjetesh në radhë

Prej tre ditësh, skaneri i rrezeve X në terminalin e kontenierëve në portin e Durrësit, rezulton jashtë funksionit. Si rezultat, kontrolli i mjeteve po bëhet me metodën e vjetër të shkarkimit të mallrave ,duke krijuar radhë të gjata. DURRES- Prishet skaneri i rrezeve X në terminal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.108Z

Pëson defekt skaneri i madh i doganës së Durrësit

Prej disa ditësh një defekt në skanerin me rreze “X”, në doganën e Durrësit ka shkaktuar bllokimin e punës në terminalin e kontejnerëve të këtij porti. Një sasi e madhe kontejnerësh dhe kamionësh kanë mbetur të bllokuar. Skaneri i madh kryen kontrollin e tyre pa qenë nevoja p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama