Rezultate te kerkimit per termin: +Skedarin

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.000 / keyword[0] skedarin / docs[0] 22 / hits[0] 27 /
No Pic available
  • 2014-04-23

Privatësia, Çabej: PD e PS kanëshkelur ligjin, do gjobiten

TIRANE- Partia Socialiste dhe Partia Demokratike do të gjobiten nga Komisioneri për Mbrojtjen e të Dhënave personale, pasi dy forcat më të mëdha politike kanë shkelur ligjin për privatësinë. Kryetarja e Komisionit për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, Flora Çabej, theksoi dje në Kom

Çmimi i energjisë, Guxholli: Marrëveshja me FMN parashikon rritje në qershor
  • 2014-04-14

Çmimi i energjisë, Guxholli: Marrëveshja me FMN parashikon rritje në qershor

Qytetarët shqiptarë duket se nuk do ti shpëtojnë rritjes së çmimit të energjisë dhe pse qeveria herë pas herë përmes Ministrit të Energjisë ka tentuar të hedhë poshtë këtë fakt. Suzana Guxholli, ish-këshilltare e Kryeministrit Berisha gjatë qeverisjes së djathtë, eksperte ekono

No Pic available
  • 2012-03-09

Tiranë, tentative vrasjeje ndaj 36 vjecarit, pronar i lloto sportit

TIRANË- Plagoset rënde me armë zjarri në Tiranë gjatë orëve të para të mëngjesit shtetasi Bardhok Kol Biba nga Puka 36 vjec. Ngjarja ka ndodhur pranë një pike llotorie sportive të vendi i quajtur ish-Fusha e Aviacionit. Ka qenë ora 2 pas mesnate kur sipas policisë është tentuar të

30 vrasje gjatë 2011 në Maqedoni
  • 2011-12-26

30 vrasje gjatë 2011 në Maqedoni

Rreth 30 vrasje janë regjistruar gjatë këtij viti në Maqedoni, bëjnë të ditur statistikat e fundvitit të Ministrisë së Brendshme të këtij vendi. Me këtë shifër të vrasjeve, ky vit shënon vitin me vrasje më t&e

No Pic available
  • 2011-12-23

Blendi Fevziu: Qosja nuk është historian, kundërshton veten

Blendi Fevziu dhe libri i tij “Enver Hoxha” vazhdon ta mbajnë të hapur debatin në opinionin publik për biografinë e parë bazuar në dokumente për diktatorin. Interesit të publikut dhe lexuesit për të vërtetat e këtij libri por edhe për kundërshtitë që janë bërë publike nga fam

No Pic available
  • 2011-04-19

Ardian Marashi: Kartoteka e leksikut, drejt shkatërrimit

Ardian Marashi, drejtori i QSA-së Duket gati e pabesueshme. Thesari gjuhësor ruhet atje, në ata sirtarë të mbufatur nga lagështira. Janë me fat ato që ndodhen nëpër dollapë.Të tjerat ndodhen një mbi një, gati deri në tavan, të tjera shtrihen në tokë… Lagështira ka vizatuar h

No Pic available
  • 2011-04-19

Gjuha shqipe, kartoteka e leksikut drejt shkatërrimit

Drejtues të Albanologjisë japin alarmin e shkatërrimit të kartotekës së leksikut të gjuhës shqipe. Shqetësimi është ngritur dje nga drejtori i kësaj qendre, Ardian Marashi, në Ditën Ndërkombëtare të Trashëgimisë Kulturore. Marashi shpjegon se bëhet fjalë për 5.5 milionë skedar