Rezultate te kerkimit per termin: +Skenderbeut +Te

Total: 1269
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.988Z

Burrel, Zogu ne vend te Skenderbeut

Busti i heroit kombetar Gjergj Kastrioti Skenderbeu, i vendosur ne nje nga sheshet qendrore te qytetit te Burrelit, do te hiqet. Ne vend te tij do vendoset nje permendore e ish-mbretit Ahmet Zog. Kryebashkiaku i Burrelit, Skender Lleshi thote se busti i Skenderbeut do te largohet sepse e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.966Z

Mbyllet ekspozita e armeve te Skenderbeut, Malltezi: rekord vizitoresh

Pas 45 ditesh qendrimi ne Muzeun Historik Kombetar, ekspozita me armet e Skenderbeut, eshte mbyllur per t’u rikthyer ne Muzeun e Historise se Artit ne Vjene. Dy shpatat (njera prej te cilave ceremoniale), perkrenarja, nje pikture ne vaj, gravura e permasave te medha e kodeksit me te dhenat e jetes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.849Z

Rrefehet Mamica e Skenderbeut

brbrKjo eshte Mamica Mamica Kastrioti motra e Skenderbeut Te gjithe e njohin si aktore por ne fakt ajo eshte valltare 30 vjet ne ansambel gjithsesi nuk e bene aq te famshme sa roli i motres ne filmin Skenderbeu Emri i saj i vertet eshte Adivije Alibali Sot eshte nje nder te paktat aktore qe ka mbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.962Z

Ikin armet e Skenderbeut

Ikin armet e Skenderbeut E marte 15 Janar 2013 1428 Ikin armet e Skenderbeut45 dite pas ardhjes se tyre ne Shqiperi shpatat dhe perkrenarja e heroit tone kombetar Gjergj Kastriot Skenderbeu largohen Ekspozita per publikun u mbyll diten e hene per ti lene hapesire kete te marte eksperteve aust

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.219Z

Malltezi: Qeveria, 100 mije dollare per ekspozimin e relikteve te Skenderbeut Izaura Ndoj

Historia per rikthimin e armatures se Skenderbeut ne Shqiperi do te behet realitet pas shume kohesh. Shpata dhe perkrenarja e Skenderbeut do te mberrijne ne Shqiperi me 20 nentor per t'u ekspozuar ne Muzeun Historik Kombetar. Reliktet e Skenderbeut, sipas drejtorit te Muzeut Historik Kombetar, Luan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.315Z

Andrea Marko nis detyren, ne krye te Skenderbeut

Skenderbeu i Korces e ka nisur pjesen e dyte te sezonit, me nje trajner te ri ne stol. Klubi korcar njoftoi per shkarkimin e trajnerit vlonjat, Gerti Haxhiu, por me pare ishte pergatitur qe ne vend te tij te ulej trajneri i ri, Andrea Marko, i cili nisi nje dite me pare nga puna, per ndertimin e eki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.239Z

Perplasje mes tifozeve te Partizanit e Skenderbeut

0 brbr brbrNdeshja mes Skenderbeut dhe Partizanit nuk ka kaluar e qete Ajo ka patur incidente para dhe pas saj Perkrahesit kryqytetas jane perleshur me ata korcare sic shikohet edhe ne nje video amatorebrbr brbrTifozeria e Partizanit ka demtuar edhe disa ndenjese te tribunes E ku ishin vendosur Pol

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama