Rezultate te kerkimit per termin: +Skllevrit

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] skllevrit / docs[0] 6 / hits[0] 6 /
No Pic available
  • 2011-04-03

Punetore te te gjithe vendit bashkohuni I

Ka nje grup njerezish per te cilet realisht asnjehere askush nuk kujtohet. Keta jane punetoret. Kur them punetoret me pelqen ti konsideroj ne konceptin marksist te fjales punetore jane ata qe kane vetem krahun e punes dhe asgje tjeter. Ata nuk kane ne krah te tyre asnje as politiken as parate as sis

No Pic available
  • 2010-08-17

Franca ti kthejë Haitit borxhin e turpshëm të pavarësisë

Krkesa Akademikt, thirrje Sarkozis pr t ndihmuar rindrtimin e Haitit Nj grup akademiksh ndrkombtar dhe autorsh t shquar i kan shkruar Presidentit francez, Sarkozi, nj letr n t ciln i bjn thirrje q t’u rimbursoj haitianve borxhin e “pavarsis” q i vuri Haitit rreth 200 vjet m par. L

No Pic available
  • 2010-06-21

Muzeu i gjallë i Sokolit

Ramadan Sokoli është edhe enciklopedi e muzikës dhe e muzikologjisë, folkloristikës dhe historisë së artit Ndrsa po dilja prej nj shtpie t vogl tiranase, me oborr e me ndonj hurm e portokall, m’u kujtua Muzeu i Vatikanit. Qe dit e diel. Katrmbdhjet vjet m par, gjat nj

No Pic available
  • 2010-06-10

As xhaz i pastër, as muzikë cigane!

jë nga kitaristët dhe kompozitorët që po merr sukses në Evropë, maqedonasi Toni Kitanovski dhe Cherkezi Orchestra, eksperimentojnë xhazin me etnosin e Ballkanit N mbrmjen e 7 qershorit, rrethimet e gurta t kalas s Gjirokastrs nisn t jehonin nga t ftuarit e fundit, pjesmarrs

No Pic available
  • 2010-04-03

Letërsia dhe globalizmi

Letrsia dhe globalizmi... n t par, m ngjajn si dy terma a dy fjal q me prdhun mund t’i vsh pran e pran. N poezi pranvnia e nj fjal me nj tjetr disi jo t pranueshme pr t’u vn afr e afr, prodhon dimensionin artistik, befasin asociative, shprthimin e t moskuptueshmes, pr ta kthyer moskupt

Rrugët e Bardha,  mrekullia e zbuluar prej Çezarit
  • 2008-07-22

Rrugët e Bardha, mrekullia e zbuluar prej Çezarit

  Udhëtim të plazhin e virgjër të Palasës, ku ia vlen të shkosh megjithë rrugën e keqe dhe të mundimshme VLORË- Një ditë e planifikuar për në një plazh jo fort të zakonshëm. Kujdes.. atje ka vetëm det dhe zhavor të imtë, asgjë tjetër. Çdo gjë duhet marrë m