Rezultate te kerkimit per termin: +Skocezi

Meta: total 396 / total_found 396 / time 0.000 / keyword[0] skocezi / docs[0] 396 / hits[0] 429 /
Çmenduria e Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone  A do e thyej rekordin e Fergusonit?
  • 2019-02-26

Çmenduria e Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone A do e thyej rekordin e Fergusonit?

Ndeshja që u mbyll me penallti midis Chelseat dhe Manchester City në finalen e EFL Kupës, nxori fitues djelmoshat e Pep Guardiolas,  dhe për teknikun spanjoll ky ishte trofeu i 25-të i fituar në karrierë. Kupa e Ligës u shtua në sirtarin e tij. Aty me Barcelonën janë përfshirë tre titu

Skocezi i dënuar për abuzim seksual me fëmijët kërkon lirinë
  • 2018-06-01

Skocezi i dënuar për abuzim seksual me fëmijët kërkon lirinë

Pas 12 vitresh burgimi, skocezi David Brawn, i dënuari me 20 vite burgim për abuzime seksuale me të mitur, pretendon lirinë. Por seanca e planifikuar për të shqyrtuar këtë kërkesë nuk u zhvillua pasi çuditërisht mungoi avokatja e Brawnit, ndërkohë që përfaqësuesi i prokurorisë dhe

Chelsea me 5 yje ndaj Stoke, Salah nderon Liverpoolin, humbet Evertoni
  • 2017-12-30

Chelsea me 5 yje ndaj Stoke, Salah nderon Liverpoolin, humbet Evertoni

Chelsea i Antonio Contes e mbylli vitin me një fitore të thellë 5-0 ndaj Stoke City-t brenda në Stamford Brigde. Blutë e Londrës ishin të papërmbajtshëm që në fillim të sfidës, teksa shënuan me Rudiger dhe Drinkwater në minutat 4 dhe 9, ndërsa në të 23-tën Pedro i çoi shifrat në

No Pic available
  • 2017-03-23

Ferguson zbulon arsyen pse Paolo Maldini nuk shkoi te Manchester United

Besnikëria familjare ndaloi italianin e madh Paolo Maldoni të transferohej nga AC Milan te Manchester United, sipas Alex Ferguson. Duke folur në një eveniment të zhvilluar në New York, Ferguson foli në skenë përkrah Paolo Maldini dhe tha se babai i tij ish-trajneri i kombëtares Cesare is

INTERVISTA/ Rrëfehet skocezi që ka bërë 11 vite burg në Shqipëri për abuzime seksuale me fëmijët. Dy dëshmitarët: Gënjyem në gjyq
  • 2017-03-13

INTERVISTA/ Rrëfehet skocezi që ka bërë 11 vite burg në Shqipëri për abuzime seksuale me fëmijët. Dy dëshmitarët: Gënjyem në gjyq

Rasti i bujshëm i dënimit të tre britanikëve në Shqipëri në vitin 2009 për abuzime seksuale, në një shtëpi ku strehoheshin fëmijët e rrugës ka marrë një kthesë të papritur për njërin prej tyre. John David Brown drejtori fondacionit Fëmijët e Tij i arrestuar në 2006 dhe i dënu

Britaniku i akuzuar për pedofili drejt lirimit, 11 vjet burg me akuza të rreme
  • 2017-03-12

Britaniku i akuzuar për pedofili drejt lirimit, 11 vjet burg me akuza të rreme

Ish-drejtuesi administrative i fondacionit Fëmijët e Tij në Shqipëri, David Brown, mund të fitojë lirinë pasi ka kaluar plot 11 vjet pa hekurave me akuzën për pedofili. Kjo pasi akuzuesit e 66-vjeçarit nga Edinburgu kanë pranuar se kanë gënjyer në gjykatë. David Brown  u dënua n

11 vite pas hekurave se u akuzua për pedofili, por dëshmitarët thonë se kanë gënjyer për skocezin që punonte në Tiranë
  • 2017-03-12

11 vite pas hekurave se u akuzua për pedofili, por dëshmitarët thonë se kanë gënjyer për skocezin që punonte në Tiranë

Një punonjës social i cili është dënuar me 20 vjet heqje lirie në Shqipëri pritet që të lirohet pasi të dy akuzuesit e tij pranojnë se u detyruan që të gënjenin në gjyq. David Brown, nga Edinburgu, deri tani ka kryer 11 vite burgim sepse u dënua nga dëshmia e dy fëmijëve, të