Rezultate te kerkimit per termin: +Skuadrat

Meta: total 1000 / total_found 13432 / time 0.006 / keyword[0] skuadrat / docs[0] 13432 / hits[0] 16965 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Kinë, më shumë se 140 të vdekur nga rrëshqitja e tokës

Më shumë se 140 persona mendohet se janë varrosur të gjallë nga rrëshqitja e tokës në provincën Sichuan në jug perëndim të Kinës. Rreth 40 banesa janë shkatërruar pasi një faqe e murit rrëshqiti rreth orës 06:00 (Ora lokale) Grupet e kërkim shpëtimit janë në vendngjarje dhe fot

Kinë, mbi 140 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës
  • 2017-06-24

Kinë, mbi 140 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës

Të paktën 141 persona dyshohet se kanë vdekur të bllokuar në një gropë që është shkaktuar nga rrëshqitjet e tokës në Kinën jug-perëndimore. Ngjarja ka ndodhur në provincën Sichuan dhe autoritetet saktësojnë se një faqe shkëmbore e shpatit të malit, rrëshqiti në fshatin Xinmo

No Pic available
  • 2017-06-20

Pamjet dramatike nga Portugalia, njerëzit janë djegur në makinë në tentativë për tu larguar

Janë pamje dramatike të filmuara nga droni.  Makina të djegura në mes të rrugës në qendër të Portugalisë. Brenda kanë qenë njerëz të cilët po përpiqeshin të largoheshin nga flakët që kishin përfshirë pyllin.    Të paktën 64 persona kanë humbur jetën deri më t

Makina godet turmën me njerëz pranë një xhamie, 1 i vdekur, 10 të plagosur
  • 2017-06-19

Makina godet turmën me njerëz pranë një xhamie, 1 i vdekur, 10 të plagosur

Një person ka humbur jetën dhe dhjetë të tjerë janë plagosur pasi një kamion përplasi këmbësorët pranë një xhamie në veri të Londrës. Autoritetet bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur pas mesnatës, ku një kamion hipi mbi trotuar dhe goditi një grup njerëzish pranë xh

Skënderbeu dhe Partizani me fat, short i vështirë për Tiranën
  • 2017-06-19

Skënderbeu dhe Partizani me fat, short i vështirë për Tiranën

Skënderbeu, Tirana dhe Partizani mësuan rivalët e tyre europian me 3 skuadrat shqiptare që patën një fat të ndryshëm nga goglat e Nionit sa i përket skuadrave që do të gjejnë përballë, ku bardheblutë janë skuadra që kapi rivalin më të vështirë, ndërsa korçarët dhe për faktin

No Pic available
  • 2017-06-17

Zyrtare, caktohet stadiumi i ndeshjes për SpanjëShqipëri

Spanjë-Shqipëri, takimi i vlefshëm për kualifikueset e botërorit Rusi 2018 do të luhet në stadiumin Rico Perez në Alicante. Përballja është e parashikuar më datë 6 tetor. La Roja rikthehet të luajë në këtë stadium pas 2 vitesh, ku më herët në vitin 2015 ata kanë zhvilluar një

No Pic available
  • 2017-06-16

Vjen bomba e merkatos: Ronaldo dëshiron largimin nga Real Madrid

Cristiano Ronaldo dëshiron largimin nga Real Madrid. Ky është titulli bombastik i të përditshmes portugeze A Bola e cila raporton se katër herë fituesi i Topit të Artë kërkon largimin pas akuzave të vazhdueshme për evazion fiskal dhe shmangie të taksave prej 14.5 milionë Euro, shkruan&