Rezultate te kerkimit per termin: +Skulpturat

Meta: total 299 / total_found 299 / time 0.000 / keyword[0] skulpturat / docs[0] 299 / hits[0] 404 /
Drejtori i GKA Artan Shabani Ja si do te rikthehet Onufri
  • 2015-01-25

Drejtori i GKA Artan Shabani Ja si do te rikthehet Onufri

Transmetuar me 24012015 - 1910 NOA Interviste Idete e mia jane qe Onufri te jete kombetar per te promovuar artistet shqipare dhe ne nje mase me te gjere jo te kufizohet ne 10 artiste por te jete nje mundesi shprehje nga te gjithe br br Me nje eksperien

Renzi takon Merkelin: Së bashku të ndryshojmë Evropën
  • 2015-01-24

Renzi takon Merkelin: Së bashku të ndryshojmë Evropën

Kancelarja gjermane Angela Merkel u prit në Firence nga kryeministri italian Mateo Renzi, për të diskutuar planet gjermane për presidencën e G7-ës. Ata mbajtën një konferencë për media, ku shprehën zotimin e tyre për të ndryshuar Evropën. "Kemi zgjedhur Firencen sepse përbën bukur

Pogradeci i mrekullueshëm edhe në dimër (Foto)
  • 2015-01-04

Pogradeci i mrekullueshëm edhe në dimër (Foto)

Qyteti i Pogradecit mbetet gjithmonë një destinacion i preferuar në stinën e dimrit, sidomos kur ka reshje bore. Pamja piktoreske e liqenit dhe borës, i japin qytetit një sfond të mrekullueshëm. Edhe pse i ftohtë dhe i acartë, dimri këtë vit mbërriti në Pogradec me reshje të shumta bo

Kultura artistike dhe shoqëria
  • 2014-12-04

Kultura artistike dhe shoqëria

Nga Ndini R. Bardhi* Arti në vetvete ka energji kolosale rrezatuese në kulturën shpirtërore të individit, shoqërisë dhe kombit. Roli i tij aktiv në zhvillimin e shoqërisë është një raport revolucionar për zgjerimin e horizontit të njeriut, kulturimin e ndjenjave dhe të jetës njerëz

Gruaja e Clooney, në Athinë për skulpturat e Partenonit
  • 2014-10-14

Gruaja e Clooney, në Athinë për skulpturat e Partenonit

Avokatja e specializuar në të drejtat e njeriut, Amal Alamuddin Clooney, pak ditë pas ceremonisë së martesës me aktorin e njohur amerikan George Clooney, do të mbërrijë në Athinë për të ofruar konsulencë juridike për qeverinë greke, në betejën që po jep për kthimin e skulpturave

Te mundi Baba Edi te mundi
  • 2014-10-05

Te mundi Baba Edi te mundi

Transmetuar me 04102014 - 2048 Nga Mesila Dodabr br Deputete PDbr br shte bere zakon qe kur dicka sna shkon fillojme e hedhim tym e sterkala fyerjesh e peshtymash mbi mekataret qe guxojne e ngrihen kunder midese se Sulltanit Sulltani i radhes me te cili

No Pic available
  • 2014-10-03

Doda:Obelisqet nuk përqeshene as dënohet me shkatërrim

TIRANË - Përmes rrjetit social ‘Facebook’ deputetja e Partisë Demokratike Mesila Doda ka reaguar ndaj Kryeministrit Edi Rama lidhur me prishjen e obeliskut në Kavajë. Duke iu drejtuar Ramës ajo shprehet se prania e obelisqeve moderne, nuk përqeshet