Rezultate te kerkimit per termin: +Sllobodan +Millosheviqi

Total: 121
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.016Z

Kacin: Putini si Millosheviqi

Rastet e Kosovës dhe të Krimesë nuk mund të krahasohen, ka thënë nënpresidenti i Delegacionit të Parlamentit Evropian për Evropën juglindore, Jelko Kacin. Ai ka thënë se veprimet e presidentit rus, Vladimir Putin, mund të krahasohen m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.756Z

Sllobodan Millosheviqi 'shfaqet' në Novi Pazar (FOTO)

Fotografia e ish-presidentit të Serbisë dhe Jugosllavisë, Sllobodan Milosheviqit është vendosur tek fasada e një ndërtese në qendër të Novi Sadit. Nuk dihet se kush dhe për çfarë arsye e ka varur aty fotografinë e ish-liderit të ndjerë serb. Poshtë fotos e cila është vendosur në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.249Z

Trashëgimia e gjallë e Sllobodan Millosheviqit në Serbi

Janë mbushur 10 vjet nga vdekja e Sllobodan Millosheviqit në qelinë e Hagës. Por në Serbi vazhdon të ketë shumë gjurmë të politikës së tij të tmerrshme Estetika e fashistëve ruralë - Mendova se Millovan Gjillas (një disident i njohur në ish-Jugosllavi) ka të drejtë: faz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.201Z

Kolarov dhe Nastasiq si Millosheviqi “Serbia deri në Tokio”

Dy futbollistët serbë të Manchester Cityt, skuadër që u shpall të dielën kampione e Anglisë, Aleksandar Kolarov dhe Matija Nastasiq kanë provokuar gjatë marrjes së trofeut dhe medaljeve. Ata mban të veshur fanella me mbishkrimin çet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.939Z

Çaushi: Vuçiq po përdorë Listën Srpska, si Millosheviqi dikur serbët e Kosovës

Nënkryetari i parë i LVV-së, Driton Çaushi ka reaguar ndaj deklaratës së zv/kryeministrit Stojanoviq, duke thënë se ish-udhëheqësi kriminal serb, Sllobodan Millosheviq ka përdorur minoritetin serb në Kosovë për të shtyer përpara planet e tij ekspansioniste dhe po të të njëjtën gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.088Z

Nikolliq: Millosheviqi e ka ditur mirë se çka është 'kur na rrëshqet Kosova'

Presidenti serb, Tomisllav Nikoliq sot në një intervistë ka thënë se Sllobodan Millosheviqi e ka ditur më së miri se çka do të thotë "kur na rrëshqet Kosova". Nikolliq, në bisedë për procesin e anëtarësimit në BE dhe çështjen e kapitullit 35 ka thënë se i ka paralajmëruar të g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.992Z

Rrezimi i Sllobodan Millosheviqit

Transmetuar me 01092015 - 0811 Thaci per The Independent Kontribuova per rrezimin e Sllobodan Millosheviqit Tani ka shprese per drejtesi per qytetaret tanebr br Ne nje editorial per gazeten britanike The Independent zevendeskryemin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama