Rezultate te kerkimit per termin: +Sllobodan +Millosheviqit

Total: 262
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.992Z

Rrezimi i Sllobodan Millosheviqit

Transmetuar me 01092015 - 0811 Thaci per The Independent Kontribuova per rrezimin e Sllobodan Millosheviqit Tani ka shprese per drejtesi per qytetaret tanebr br Ne nje editorial per gazeten britanike The Independent zevendeskryemin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.249Z

Trashëgimia e gjallë e Sllobodan Millosheviqit në Serbi

Janë mbushur 10 vjet nga vdekja e Sllobodan Millosheviqit në qelinë e Hagës. Por në Serbi vazhdon të ketë shumë gjurmë të politikës së tij të tmerrshme Estetika e fashistëve ruralë - Mendova se Millovan Gjillas (një disident i njohur në ish-Jugosllavi) ka të drejtë: faz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.655Z

Vulin viziton varrin e Millosheviqit

Ministri pa portofol në Qeverinë e Serbisë, i ngarkuar për Kosovën, Aleksandar Vulin, ka vizituar sot në Pozharevc varrin e Sllobodan Millosheviqit, ku ka vendosur kurora me lule. Vulin, i cili udhëheq Lëvizjen Socialiste të Serbisë, u ka thë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.146Z

Reuters ua kujton serbëve kush ka qenë Sllobodan Millosheviq

Sllobodan Millosheviq ka qenë një prej diktatorëve më të këqinjë të Evropës në disa dekadat e fundit dhe si rrjedhojë nuk mund t'i jepet emri i tij një rrugë. Veçanërisht një rrugë në vendin në të cilin ai ka urdhëruar ushtrinë e tij paramilitare që të kryej krime të rënda.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.934Z

Serbia vazhdon me mentalitetin e Millosheviqit

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se presidenti serb, Boris Tadiq, duhet ta njohë Kosovën, nëse do që Serbia të bëhet pjesë e NATO-s dhe e Bashkimit Evropian. “Çdo njohje është e rëndësishme, por ajo nga Serbia do të ishte posaçërisht e rëndësishme, për t’i dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.634Z

Fantazma e Millosheviqit

Brian Whitmore Ekziston një fantazmë që e ndjek Vladimir Putinin – ajo e Sllobodan Millosheviqit. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Derisa kriza në Ukrainë po zhvillohet, është bërë pothuajse modë – e madje edhe një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.411Z

Aktpadi kundër ish-bashkëpunëtorit të Millosheviqit

Prokuroria serbe për krimin e organizuar ka paraqitur sot aktpadinë kundër Mirosllav Mishkoviqit, pronarit të kompanisë Delta holding”, Mille Gjurashkoviqit, pronarit të Nibens grup”, si dhe bashkëpunëtorëve të tyre të dyshuar pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama