Rezultate te kerkimit per termin: +Sllovaki

Meta: total 1000 / total_found 1160 / time 0.000 / keyword[0] sllovaki / docs[0] 1160 / hits[0] 1449 /
9 qytetet e botës ku duhet të jetosh, nëse ske një punë të garantuar
  • 2017-06-04

9 qytetet e botës ku duhet të jetosh, nëse ske një punë të garantuar

Të jesh punonjës freelance mund të jetë çliruese, ti mund ti zgjedhësh vet orët e punës, çfarë dëshiron të bësh dhe sa do të paguhesh. Por nga ana tjetër do të thotë që nuk ke një punë të garantuar dhe mund të bëhet e vështirë kur të duhen para për të paguar faturat. Plat

Punët që mund ti rrëmbejmë Europës
  • 2017-05-14

Punët që mund ti rrëmbejmë Europës

Vendet e Bashkimit Europian po i zhvendosin vendet e punës në Azi, Ballkan e Turqi, në kërkim të kostove më të ulëta. Maqedonia dhe Serbia kanë përfituar, po Shqipëria a do ta kapë këtë tendencë? Janë tre sektorë që po i zhvendosin vendet e punës nga Bashkimi Europian drejt rajone

No Pic available
  • 2017-04-08

Intervistë me njeriun që ideoi Brexit: Qeveria teknike do krijojë besueshmëri

Daniel Hannan, sekretari i pergjitshem i Aleancës së Partive Konservatore dhe Reformiste Evropiane në një intervistë për Drejtoren e Informacionit të RTV ORA NEWS, Ilva Tare thotë se Qeveria Teknike për çdo proces zgjedhor do të krijojë besueshmërinë e duhur. Hannan thekson se ka parë

Projekti K-Force, kontribut në zhvillimin e arsimit në fushen e menaxhimit të riskut të katastrofave
  • 2017-02-25

Projekti K-Force, kontribut në zhvillimin e arsimit në fushen e menaxhimit të riskut të katastrofave

Projekti K-Force (Knowledge for a Resilient Society) ka qenë në fokus të dy takimeve të zhvilluara në Fakultetin e Ekonomisë në Universitetin e Tiranës në 23 shkurt dhe në Universitetin Epoka në datën 24. Projekti zhvillohet në kuadër të programit Erasmus + dhe është i financuar nga

No Pic available
  • 2017-02-12

Hartat e imperializmit kulturor

Një hartë e re botës thekson rëndësinë e gjuhëve në formësimin e identiteti kulturor të një vendi. Hartat janë krijuar për njerëzit që synojnë të lëvizin jashtë vendit të tyre dhe të njohin botën duke u bazuar në gjuhën e tyre të dytë. Një seri hartash të kontinenteve të

No Pic available
  • 2017-02-04

Revoltë europiane kundër Donald Trump: Mos u përzje në punët tona

Revoltë europiane kundër Donald Trump: Mos u përzje në punët tona Presidenti francez Hollande ka udhehequr nga Malta kryengritjën kundër homologut të ri amerikan Trump, duke i kërkuar që të mos përzihet në punët e brendshme të funksionimit të familjes europiane. Më i ashpër se Hol

FOTOT/ Robërit grekë të provokacioneve të gushtit 1949 dhe shpërblimi qesharak i Greqisë
  • 2016-12-04

FOTOT/ Robërit grekë të provokacioneve të gushtit 1949 dhe shpërblimi qesharak i Greqisë

Nga Arben Llalla Greqia pas mbarimit të Luftës së Dytë Botërore u përfshi nga një luftë qytetare në vitet 1946-1949, midis forcave të majta që udhëhiqeshin nga Partia Komuniste Greke (K.K.E) dhe Ushtria Demokratike Greke (DSE) përballë forcave të djathta që mbështeteshin nga SHB