Rezultate te kerkimit per termin: +Sllovakia +Fico +Nuk

Meta: total 57 / total_found 57 / time 0.001 / keyword[0] sllovakia / docs[0] 2077 / hits[0] 2742 / keyword[1] fico / docs[1] 389 / hits[1] 862 / keyword[2] nuk / docs[2] 919252 / hits[2] 3660939 /
Slovaki, një grua fiton raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale
  • 2019-03-18

Slovaki, një grua fiton raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Zuzana Caputova, një kritike e qeverisë aktuale, është në pole për t’u bërë presidentja e parë femër e Sllovakisë në balotazhin e 30 marsit, pasi mori më shumë se dyfishin e votave ndaj rivalit të saj Marosh efcoviç, i mbështetur nga partia në pushtet, në raundin e parë të

No Pic available
  • 2016-10-06

BETEJA PËR OKB/ Një profil për pragmatistin Lajçak dhe Jeremiçin, favoritin pa shanse

Lajçak: Pragmatisti mes Moskës dhe Perëndimit 53-vjeçari Miroslav Lajçak, ministër i Jashtëm i Sllovakisë, llogaritet në vendlindjen e tij si një politikan i kompromiseve. Ai është ndër kandidatët për Sekretar të Përgjithshëm të OKB. Profesionalitet dhe përgjegjësi – kjo

Sllovakia, kritikja e islamit, tashmë presidente e BE-së
  • 2016-07-04

Sllovakia, kritikja e islamit, tashmë presidente e BE-së

Ajo duhet të ndërmjetësojë si kryesuese e radhës në 6-mujorin e dytë, pas Brexit Një vend, ku Parlamenti dhe partitë janë gati të një mendimi: Nuk ka vend për refugjatët dhe azilkërkuesit në Sllovaki Nga 1 korriku, Presidencën e radhës së BE-së e kryeson Sllovakia. Një vend, ku

Hollande i pret hovin të penduarve: Britani, nuk ka kthim pas
  • 2016-07-02

Hollande i pret hovin të penduarve: Britani, nuk ka kthim pas

Në Mbretërinë e Bashkuar qarkullon ideja e një referendumi të dytë, Franca dhe Gjermania thonë “jo” Në Bashkimin Europian janë të qartë në idetë e tyre: nuk e duan më Britaninë e Madhe si pjesë të unionit. Ndërsa në Londër dhe Skoci e Irlandën e Veriut po shtohen zë

No Pic available
  • 2016-07-01

Sllovakia merr presidencën e radhës të BE

  Sllovakia do të jetë shteti i radhës që do të marrë Presidencën e Këshillit të Bashkimit Europian për gjashtë muaj, duke pasuar në këtë mënyrë Holandën. Ceremonia e marrjes së drejtimit të këtij institucioni u realizua në Bruksel, ku Kryeministri Slovak Robert Fico, u pri

Sllovaki Fico fiton zgjedhjet
  • 2016-03-07

Sllovaki Fico fiton zgjedhjet

brbrKryeministri sllovak i te majtes nacionaliste i bere i njohur se fundi per politikat e tij kunder emigranteve Robert Fico ka fituar zgjedhjet por ka humbur shumicen parlamentare qe jane zhvilluar kete fundjave ne Sllovaki Ficos do ti duhet te negocioje me partite e vogla perfshi te djathten eks

No Pic available
  • 2016-03-06

Kryeministri i Sllovakisë rifiton zgjedhjet me kauzën asnjë mysliman në vend

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico ka fituar zgjedhjet e përgjithshme në vend, por ka humbur shumicën parlamentare. Fico përfaqëson partinë e majtë nacionaliste. BBC-ja shkruan se ai tashmë duhet të gjejë partnerë për të krijuar koalicionin në mandatin e tretë të drejtimit të v