Rezultate te kerkimit per termin: +Sllovakia

Total: 2073
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.861Z

Sllovakia misterioze

Ndoshta nese nuk do te kisha Sllovakine matane kufirit nuk do te isha ne gjendje te jetoja. Kur jam i derrmuar nga trishtimi dhe merzia apo kur vendi im behet i padurueshem dhe i bezdisshem i hipi makines dhe shkoj ne Sllovaki Udhetim ne nje toke te Lindjes Ndonjehere shkoj ne Sllovaki per te blere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.454Z

Sllovakia nukndryshon qëndriminndaj Kosovës

PRISHTINE- Shefi i diplomacisë sllovake, Miroslav Lajcak ka thënë të premten, gjatë një takimi me homologun e tij serb Vuk Jeremic, se Sllovakia nuk do ta ndryshojë qëndrimin e saj ndaj pavarësisë së Kosovës. “Qëndrimi ynë nuk është armiqësor ndaj njerëzve që jetojnë në Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.695Z

Sllovakia mund të ndihmojë

Republika e Sllovakisë, ndonëse nuk e ka njohur Republikën e Kosovës, ajo ka shfaqur interesim për të kontribuar në dialogun Prishtinë – Beograd.Ish-kryeministri sllovak dhe ish-Ministri i Jashtëm, Mikulas Dzurinda ka sugjeruar që Sllovakia të ndihmojë si një ndërmjetësues në di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.115Z

Sllovakia zgjedh presidentin e ri

Sllovakët i drejtohen sot kutive të votimit për të zgjedhur presidentin e ri. Kryeministri aktual Robert Fico i cili do të garojë përballë biznesmenit-filantropist, Andrej Kiska shihet si pretendent. Megjithatë, sondazhet parashikojnë se gara mes dy kandidatëve do të vazhdojë edhe në b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.923Z

Sllovakia terheq trupat nga Kosova

Ministria e Mbrojtjes ne Bratisllave deklaron se Sllovakia e ka miratuar terheqjen e plote te trupave te saj nga Kosova deri ne fund te ketij viti. Sllovakia do ti terheqe te gjitha 140 trupat qe aktualisht operojne ne Kosove deri ne fund te vitit thote zedhenesin e Ministrise Rikard Su

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.589Z

Sllovakia Njohja pas marreveshjes Kosove-Serbi

Sllovakia Njohja pas marreveshjes Kosove-Serbi E hene 15 Prill 2013 0934 Sllovakia Njohja pas marreveshjes Kosove-SerbiSllovakia do ta njohe Kosoven pasi Prishtina dhe Beogradi nenshkruajne marreveshje per normalizimin e raporteve thote ish-kryeministrja Iveta Radicova Ne nje interviste pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.480Z

Sllovakia kalon paketën e shpëtimit, zemërimi mbetet

Share Parlamenti sllovak ka miratuar planin për zgjerimin e fondit për shpëtimin e eurozonës, dy ditë pasi deputetët e kishin rrëzuar atë. Vota erdhi pasi qeveria dhe opozita ranë dakord për zgjedhje të parakohshme vitin që vjen. Vendimi do të thotë se tani të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama