Rezultate te kerkimit per termin: +Sllovakis

Meta: total 1000 / total_found 1190 / time 0.000 / keyword[0] sllovakis / docs[0] 1190 / hits[0] 1759 /
Kritikja e qeverisë bëhet presidentja e parë e Sllovakisë (Foto)
  • 2019-03-31

Kritikja e qeverisë bëhet presidentja e parë e Sllovakisë (Foto)

Avokatja liberale dhe kritike e Qeverisë, Zuzana Caputova ka mposhtur kundërkandidatin e saj me një diferencë të gjerë, për tu bërë presidentja e parë grua e Sllovakisë. Me pothuajse të gjitha votat e numëruara, Caputova ka fituar 58,4 për qind të votave në raundin e balotazhit. Kund

Kroacia bie në Hungari, Austria dështon. Fitojnë Rusia e Skocia
  • 2019-03-24

Kroacia bie në Hungari, Austria dështon. Fitojnë Rusia e Skocia

Pas fitores së vështirë 3 ditë më parë përballë Azerbajxhanit, nënkampionët e Botës pësuan sot humbje në transfertën ndaj Hungarisë, në sfidën që përfundoi me rezultatin 2-1. Kroacia gjeti e para avantazhin, pasi sulmuesi i Eintrachtit të Frankfurtit, Ante Rebiç shënoi në minu

Slovaki, një grua fiton raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale
  • 2019-03-18

Slovaki, një grua fiton raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Zuzana Caputova, një kritike e qeverisë aktuale, është në pole për t’u bërë presidentja e parë femër e Sllovakisë në balotazhin e 30 marsit, pasi mori më shumë se dyfishin e votave ndaj rivalit të saj Marosh efcoviç, i mbështetur nga partia në pushtet, në raundin e parë të

Vokshi letër BE-SHBA: Dy projektligje të qeverisë, kërcënim për lirinë e medias
  • 2019-01-06

Vokshi letër BE-SHBA: Dy projektligje të qeverisë, kërcënim për lirinë e medias

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Çështjet e Mediave, Albana Vokshi informoi të gjithë institucionet ndërkombëtare, Bashkimin Europian dhe Shtetet e Bashkuara mbi projektligjet e qeverisë për të kontrolluar median online në Shqipërinë. Në këtë letër zyrtare, Vokshi raporton se

Burrat shqiptarë ndër më të keqtrajtuarit për lejen e prindërimit
  • 2018-11-09

Burrat shqiptarë ndër më të keqtrajtuarit për lejen e prindërimit

Në Shqipëri gratë që behën nëna përfitojnë leje prindërimi për 52 javë, edhe pse jo të paguara me 100% të pagës. Kohëzgjatja e lejes së prindërimit për gratë në Shqipëri është ndër më të gjatat në botë dhe Europë. Megjithatë nuk ndodh e njëjta gjë me lejen e prindër

Kaos te Sllovakia! Lojtarët festojnë humbjen, dorëhiqet trajneri
  • 2018-10-19

Kaos te Sllovakia! Lojtarët festojnë humbjen, dorëhiqet trajneri

Pas më tepër se 5 vitesh në stolin e kombëtares sllovake, Jan Kozak ka vendosur të japë dorëheqjen, një ditë pasi skuadra e tij u mposht në sfidën përballë Republikës Çeke. Sot, trajneri më jetë gjatë në stolin e Sllovakisë, doli në një konferencë për shtyp dhe tregoi arsyet

Gjermania e dënuar të fitojë në Francë
  • 2018-10-16

Gjermania e dënuar të fitojë në Francë

Gjashtë javë pas barazimit pa gola në Allianz Arena, Gjermania me Francën përballen sërish në Ligën e Kombeve, këtë herë në Saint-Denis, në orën 20:45, në një ndeshje përcaktuese për fatin e Grupit të Parë të Divizionit A. Në këtë grup fillon kështu faza e dytë e ndeshjeve