Rezultate te kerkimit per termin: +Slloveni

Meta: total 1000 / total_found 3163 / time 0.001 / keyword[0] slloveni / docs[0] 3163 / hits[0] 4259 /
Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik
  • 2019-04-03

Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik

Top Story udhëtoi për në Madrid, kryeqytetin e Spanjës, i cili vizitohet nga miliona turistë nga mbarë bota. Historia flet se ky qytet është ndërtuar vetëm për kënaqësinë e Mbretit Filipi i Dytë. Ekipi i Top Story nuk ka mbërritur këtu për godinat madhështore, parqet e mrekulluesh

Xhevahiret nën tokë, zbuloni 10 shpella të mrekullueshme (Video)
  • 2019-03-11

Xhevahiret nën tokë, zbuloni 10 shpella të mrekullueshme (Video)

Ngjyra fantastike, hapësira magjepsëse, katedrale shkëmbore të ngjyrave më të pazakonta: në mbarë botën midis shumë bukurive të fshehta. Disa janë të ndezura nga ngjyra të gjalla dhe piktoreske, të tjerët janë të zhytura në gjysmë-errësira që i bën ata edhe më të mistershme

Ballkani në BE/ Presidenti slloven e thotë troç: Gjeopolitika po ndikon te zgjerimi!
  • 2019-03-04

Ballkani në BE/ Presidenti slloven e thotë troç: Gjeopolitika po ndikon te zgjerimi!

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor ndodhej sot në Shqipëri për një vizitë zyrtare dhe në një konferencë për mediat me homologun Ilir Meta ka folur për çështjen e zgjerimit të Bashkimit Europian. Teksa theksoi se Sllovenia është mbështetëse e fortë e rrugës së Shqipërisë drejt

Xhevahiret nën tokë, zbuloni 10 shpella të mrekullueshme (Foto)
  • 2019-01-24

Xhevahiret nën tokë, zbuloni 10 shpella të mrekullueshme (Foto)

Ngjyra fantastike, hapësira magjepsëse, katedrale shkëmbore të ngjyrave më të pazakonta: në mbarë botën midis shumë bukurive të fshehta Disa janë të ndezura nga ngjyra të gjalla dhe piktoreske, të tjerët janë të zhytura në gjysmë-errësira që i bën ata edhe më të mistershme d

Festat në Slloveni, pse të zgjidhni Portoroin ose Piranon (Foto)
  • 2018-12-21

Festat në Slloveni, pse të zgjidhni Portoroin ose Piranon (Foto)

Koncerte, shfaqje dhe fishekzjarre. 5 arsye për të pritur vitin 2019 në Istria Një hap larg nga Italia, Portoro dhe Pirano janë një mikrokozmos që ofron mirëqenie dhe bukuri të plotë: zonat natyrore ku janë të pranishme kripërat janë të jashtëzakonshme, ofertat Spa janë të pakrahas

JUGOSLLAVIA, E DASHUR, E URRYER E SHPËRBËRË!
  • 2018-12-03

JUGOSLLAVIA, E DASHUR, E URRYER E SHPËRBËRË!

Nga Volker WAGENER Në vitin 1976 unë kam udhëtuar nëpër Jugosllavi duke u ngritur dorën makinave në rrugë, sigurisht për të parë bregdetin. Vite më vonë e kuptova se kisha marrë rreze dielli në territorin kroat. Tito qeveriste ende, më shumë me aureolën e tij se sa vërtet, e megji

No Pic available
  • 2018-11-11

Atalanta mposht Interin, shënon edhe një Berat Gjimshiti

Atalanta ul me këmbë në tokë Interin duke e turpëruar në mënyrën më të keqe. Me 2 shqiptarë në fushë dhe me një gol kuqezi të Berat Gjimshitit, skuadra bergamaske mposhti me meritë me rezultatin e thellë 4-1 Interin e Spallettit që po të mos ishte për portierin Samir Handanovic m