Rezultate te kerkimit per termin: +Sllovenia

Total: 3908
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.741Z

Fiton Sllovenia

Koren ia ka siguruar fitoren përfaqësueses së Sllovenisë, e cila mposhti Algjerinë me rezultat minimal 1:0. Pjesa e parë ka përfunduar me rezultat të barabartë 0:0, ku të dyja ekipet kishin raste për shënim. Edhe në pjesën e dytë të dy skuadrat kanë zhvilluar lojë të barabartë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.971Z

Sllovenia rrëzoi Finlandën

Nga Express më 13 shtator 2011 në ora 08:35 Sllovenia përfundoi serinë e humbjeve duke siguruar kualifikimin për në çerekfinale të EuroBasket 2011, duke mposhtur Finlandën në ndeshjen e tyre vendimtare në Grupin F. Edhe pse në pozitë të vështirë dhe nën presion, Sllovenia iu p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.911Z

Sllovenia në histori

Kombëtarja e Algjerisë e ka nisur dobët aventurën e saj në kampionatin botërorë ‘Afrika e Jugut 2010’, pasi të dielën është mposhtur nga Sllovenia me rezultat minimal, 0:1, në ndeshjen e dytë të Grupit C. Njëherësh kjo fitore është futur në histori të futbollit slloven, pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.976Z

Afganistani, Sllovenia shqyrton tërheqjen

Sllovenia po konsideron opsionin e tërheqjes së trupave të saj nga Afganistani, për shkak të situatës në këtë vend e cila nuk po ndryshon pavarësisht operacioneve ushtarake. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryeministri slloven Borut Pahor, i cili i ka dhënë një ultimat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.502Z

NATO, rreziku vjen nga Sllovenia

 Bledar HotiRrëzimi nga Parlamenti slloven i protokollit të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Kroacinë shqe-tëson së tepërmi Aleancën. Nga përplasjet mes Sllovenisë dhe Kroacisë, ajo që e ka pësuar në këtë rast është Shqipëria, e cila është bllokuar në procesin e ratifikim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.627Z

Sllovenia deklaratë në Hagë pro Kosovës

Lubjanë -Sllovenia ka dërguar në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës, një deklaratë në mbështetje të pavarësisë së Kosovës. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme sllovene tha për mediat vendase se Sllovenia ka vepruar kështu në harmoni me vendimin për njohjen e pavarësisë së Kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.406Z

Sllovenia, ambasadë në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, mori dje nga njoftimin zyrtar nga shefi i Zyrës së deritashme Ndërlidhëse të Sllovenisë në Prishtinë, Vojko Volk, se homologu i tij slloven, Presidenti Danilo Türk, ka vendosur që Sllovenia të hapë ambasadën e saj në Republikën e Kosovës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama