Rezultate te kerkimit per termin: +Sllovenin

Meta: total 1000 / total_found 1207 / time 0.000 / keyword[0] sllovenin / docs[0] 1207 / hits[0] 1440 /
Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik
  • 2019-04-03

Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik

Top Story udhëtoi për në Madrid, kryeqytetin e Spanjës, i cili vizitohet nga miliona turistë nga mbarë bota. Historia flet se ky qytet është ndërtuar vetëm për kënaqësinë e Mbretit Filipi i Dytë. Ekipi i Top Story nuk ka mbërritur këtu për godinat madhështore, parqet e mrekulluesh

Plas te Interi, Icardit i hiqet shiriti i kapitenit
  • 2019-02-13

Plas te Interi, Icardit i hiqet shiriti i kapitenit

Plas te Interi. Mauro Icardi nuk do të jetë më kapiteni i skuadrës zikaltër. Është ky vendimi që kanë marrë drejtuesit e klubit milanez, vendim që është zyrtarizuar nëpërmjet një postimi të shkurtër në Tëitter ku nuk sqarohen arsyet. Presidenti Steven Zhang së bashku me adimini

Strakosha bën heroin dhe çon Lazion në gjysmëfinale!
  • 2019-02-01

Strakosha bën heroin dhe çon Lazion në gjysmëfinale!

Thomas Strakosha çon Lazion në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë i heq mundësinë Interit për të zhvilluar dy derbi të zjarrta me Milanin në këtë fazë. Me penallti të pritura por edhe me disa ndërhyrje vendimtare gjatë lojës, portieri shqiptar ndihmoi Lazion e tij të mposhte pas ru

Partizani sfidon Kukësin në duelin jo vetëm për titull!
  • 2018-12-14

Partizani sfidon Kukësin në duelin jo vetëm për titull!

PartizaniKukësi ka rikthyer sharmin e viteve të fundit, një duel i denjë midis dy skuadrave pretendente për titull. Disa javë më parë pakkush e kishte menduar se në fundvit rivalët për objektivin madhor do të zbarkonin në Selman Stërmasi me synimin për të përfituar nga përballja di

Bie Qipro, Shqipëria mbetet në Ligën C
  • 2018-11-20

Bie Qipro, Shqipëria mbetet në Ligën C

Në pritje të ndeshjes miqësore kundër Uellsit, ka marrë një lajm mjaft të mirë nga Qipro, pasi nuk do të bjerë në Divizionin D të Nations League, sepse janë pikërisht qipriotët ata që renditen si vendi i tretë më i dobët i Divizionit C. Në Nikosia, Qipro u mposht me rezultatin 0-

Portierët dhe historia e rrallë e dyshes Oblak-Ederson!
  • 2018-09-22

Portierët dhe historia e rrallë e dyshes Oblak-Ederson!

Në kohët e futbollit modern portieri është shndërruar në pikë kyçe për çdo skuadër, pasi nëse dëshiron të arrish te suksesi gjithçka fillon nga porta. Nëse ke mes shtyllave ke një portier që të eviton tre apo katër gola të sigurtë për ndeshje, atëherë edhe trajnerët e kanë

Luftëtari shkarkon Kostic, një vlonjat favorit për stolin!
  • 2018-09-19

Luftëtari shkarkon Kostic, një vlonjat favorit për stolin!

Milos Kostic nuk është më trajner i Luftëtarit. Nyja e fundit që e mbante të lidhur me klubin gjirokastrit, kontrata 3-vjeçare është zgjidhur me trajnerin slloven që largohet pas vetëm pak muajsh nga drejtimi i skuadrës. Palët kanë gjetur akordin për ndërprerjen konsensuale të kontr