Rezultate te kerkimit per termin: +Sllovenine

Meta: total 177 / total_found 177 / time 0.000 / keyword[0] sllovenine / docs[0] 177 / hits[0] 203 /
Eliminatoret e Boterorit 2018
  • 2016-09-04

Eliminatoret e Boterorit 2018

brbrStarton kete te diele fushata kualifikuese ne zonen e europes per kampionatin Boteror Rusi 2018 Tre grupe eliminatore do te nisin rrugetimin e tyre dhe natyrisht syte jane drejtuar ne grupin C ku kampionia e botes ne fuqi Gjermania do te luaje ndeshjen e pare te eliminatoreve ne Norvegji ndaj v

Meta me homologun slloven Vend aleat mbeshtetje per axhenden europiane
  • 2016-02-11

Meta me homologun slloven Vend aleat mbeshtetje per axhenden europiane

Transmetuar me 11022016 - 1123 Tirane 11 shkurt 2016 NOAal- Kryeparlamentari Ilir Meta thote se Sllovenia eshte nje vend aleat ku Shqiperia gjen mbeshtetje te forte per pershpejtimin e axhendes europianebr br Ai tha se vleresohet e

Gjermania kritikon vendimin e Austrise
  • 2016-01-21

Gjermania kritikon vendimin e Austrise

0 brbr SSSAbrASS brbrAutoritetet austriake po zbatojne te ashtuquajturin sistem te ri te menaxhimit te kufirit duke reduktuar ne nje pikat e kalimit per te ndaluar fluksin e emigrantevebrbr brbrUshtaret austriake jane zhvendosur ne Spelfeld ne kufi me Sllovenine per te ndihmuar policine ne kontroll

Tusk Kolapsi i Shengenit me pasoja
  • 2016-01-20

Tusk Kolapsi i Shengenit me pasoja

0 brbr SSSAbrASS brbrEuropa ka me pak se dy muaj kohe te zgjidhe krizen e emigranteve dhe te shpetoje Shengeninbrbr brbrParalajmerimin e forte Presidenti i Keshillit Europian Donald Tusk e beri te marten gjate fjales se tij perpara eurodeputeteve ne seancen plenare te Parlamentit Europian ne Strasb

Mbyten 34 emigrante ne Egje
  • 2016-01-06

Mbyten 34 emigrante ne Egje

brbrNe Egje eshte shenuar tragjedia e radhes e emigranteve 34 persona kane gjetur vdekjen prane brigjeve turke ne Ayvalik dhe Dikili pas mbytjes se dy gomoneve me te cilat udhetonin drejt ishullit grek Lesbos Mjetet lundruese jane permbysur si pasoje e kushteve te keqija te motit Mes viktimave jane

Italia mund te vendose kontrollin ne kufi
  • 2016-01-05

Italia mund te vendose kontrollin ne kufi

0 brbr SSSAbrASS brbrItalia eshte gati te rivendose kontrollin ne kufirin me Sllovenine hapi i fundit sipas vezhguesve qe deshmon deshtimin e traktatit te Shengenit Gazeta italiane Corriere della Sera shkruan se vendimi eshte marre per ti bere balle fluksit te emigranteve te cilet do ti nenshtrohe

Italia ne alarm emigrantet me skafe nga Shqiperia
  • 2015-11-16

Italia ne alarm emigrantet me skafe nga Shqiperia

PUBLICITET Autoritetet italiane kane dhene alarmin sa i perket rruges se Adriatikut per emigrantet nga Lindja e Mesme dhe ata qe tani ndodhen ne vendet e Ballkanit Perendimor Drejtorja e Policise Kufitare Italiane Zona IV Irene Tittone gjate konferences Kufijte e ri te emigracionit