Rezultate te kerkimit per termin: +Sllovenis

Total: 755
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.887Z

Hoxhaj priti ambasadorin e Sllovenisë, Miljan Majhen

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në takim ambasadorin e ri të Republikës së Sllovenisë në Kosovë, Miljan Majhen, i cili i ka dorëzuar kopjet e letrave kredenciale në MPJ. Ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.800Z

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta pret ambasadorin e Sllovenisë

TIRANË-Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot Ambasadorin e Republikës së Sllovenisë në Shqipëri Bojan Bertoncelj. Ambasadori Bertoncelj i përcolli Meta urimet më të ngrohta zyrtare në emër të Kryetarit të Asamblesë Komb&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.107Z

Kryeministri Mustafa u takua me presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, gjatë vizitës zyrtare në Lubjanë, u prit në takim nga presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa e ka njoftuar presidentin Pahor për progr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.162Z

Kosova notë proteste Sllovenisë

Është aprovuar rezoluta e AAK-së për t’i çuar notë proteste Sllovenisë, për ndalimin e Ramush Haradinajt. Ne seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës deputetët e kanë votuar dy herë për rezolutë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.232Z

Kosova i ka dërguar notë verbale Sllovenisë

Republika e Kosovës i ka dërguar notë verbale Republikës së Sllovenisë. Përmes kësaj note verbale, Kosova i ka shpjeguar autoriteteve sllovene, se Haradinaj ka qenë me mision special diplomatik dhe zyrtarisht ka kërkuar që t’i kthehet menj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.890Z

Zgjidhet Kryeministrja e Sllovenisë: Prioritet ekonomia dhe papunësi

SLLOVENI - Alenka Bratusek është kryeministrja e re e Sllovenisë e cila premtoi se do të jetë në gjendje për të rimëkëmbur bankat dhe për të shmangur një borxh ndërkombëtar pas një krize bankare, që përfshiu ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.168Z

Mustafa takoi kryetarin e Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, Brglez

Kryeministri, Isa Mustafa, gjatë vizitës zyrtare në Lubjanë, u prit në takim nga kryetari i Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, Milan Brglez. Gjatë takimit, kryeministri Isa Mustafa e ka njoftuar kryetarin Milan Brglez për progresin e vazhduesh&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama