Rezultate te kerkimit per termin: +Sllovenis

Meta: total 1000 / total_found 3119 / time 0.001 / keyword[0] sllovenis / docs[0] 3119 / hits[0] 4549 /
Euro2020 drithërues/ Holandë-Gjermani, sot sfida e tretë brenda 6 muajve
  • 2019-03-24

Euro2020 drithërues/ Holandë-Gjermani, sot sfida e tretë brenda 6 muajve

3 ndeshje në një kohë kaq të shkurtër përballë njëra-tjetrës Holanda dhe Gjermania sdo ti kishin menduar kurrë. Megjithatë shorti ishte i pamëshirshëm me dy superfuqitë e futbollit europian të cilat pasi u përballën në Ligën Kombeve ku tulipanët që po kalojnë një formë të sh

Kryebashkiaku Veliaj pret Presidentin slloven Pahor
  • 2019-03-05

Kryebashkiaku Veliaj pret Presidentin slloven Pahor

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në një takim Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, me të cilin bisedoi mbi marrëdhëniet mes dy vendeve, forcimin e bashkëpunimit mes Tiranës dhe qyteteve sllovene, si dhe organizimin e samitit të nivelit të lartë të Brdo-Brijuni

Dialog me Ramën në odën e Metës? Basha i prerë: Ska hapa pas!
  • 2019-03-04

Dialog me Ramën në odën e Metës? Basha i prerë: Ska hapa pas!

Presidenti Ilir Meta ftoi sot opozitën dhe mazhorancën në dialog, madje nuk e mohoi se mund të bëjë rolin e ndërmjetësuesit në emër të interesit kombëtar, ndërsa uljen në bisedime në odën e Kreut të Shtetit e cilësoi të pranueshme nga PS, kreu i Grupit Taulant Balla. Por një për

Ballkani në BE/ Presidenti slloven e thotë troç: Gjeopolitika po ndikon te zgjerimi!
  • 2019-03-04

Ballkani në BE/ Presidenti slloven e thotë troç: Gjeopolitika po ndikon te zgjerimi!

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor ndodhej sot në Shqipëri për një vizitë zyrtare dhe në një konferencë për mediat me homologun Ilir Meta ka folur për çështjen e zgjerimit të Bashkimit Europian. Teksa theksoi se Sllovenia është mbështetëse e fortë e rrugës së Shqipërisë drejt

Vjedhja e një sanduiçi i kushton shtrenjtë deputetit
  • 2019-02-15

Vjedhja e një sanduiçi i kushton shtrenjtë deputetit

Një anëtar i parlamentit të Sllovenisë ka dhënë dorëheqjen pasi u përpoq të vidhëte një sanduiç nga një dyqan në Lubjanë, duke pretenduar se zhgënjimi ndaj stafit të pavëmendshëm nxiti veprimin. Darij Krajçiç, një anëtar i partisë në pushtet Marjan Sarec (LMS), u tha mediave

No Pic available
  • 2019-01-09

Ndryshimi i kufirit Kosovë-Serbi, çthotë i zgjedhuri i Ramës për MEPJ (Video)

Furtuna në qeverinë Rama, ku kryeministri zgjodhi të ndryshonte 7 nga ministrat e tij, ndër ta edhe më të besuarit që kishin rezistuar prej 5 vitesh në pushtet, është komentuar gjatë në media. Po ashtu shumë bujë kanë bërë edhe emrat e rinj të përzgjedhur nga shefi i qeverisë pë

No Pic available
  • 2019-01-08

Ndryshimi i kufirit Kosovë-Serbi, ja çthotë i zgjedhuri i Ramës për MEPJ (Video)

Furtuna në qeverinë Rama, ku kryeministri zgjodhi të ndryshonte 7 nga ministrat e tij, ndër ta edhe më të besuarit që kishin rezistuar prej 5 vitesh në pushtet, është komentuar gjatë në media. Po ashtu shumë bujë kanë bërë edhe emrat e rinj të përzgjedhur nga shefi i qeverisë pë