Rezultate te kerkimit per termin: +Slobodan +Milosheviqit

Total: 87
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.356Z

Vdiq vëllau i Slobodan Milosheviqit

Borislav Miloshević, vëllai i ish - kryetarit e diktatorit serb, Slobodan Miloshqeviq, ka vdekur mbrëmë në Dedinje, Beograd. Lajmin e ka kumtuar Instituti i vendeve të shteteve të pavarura në Moskë, njoftojnë mediet serbe. "Mbrëmë, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.677Z

Rikthimi simbolik i Milosheviqit në Kosovë

Nga Halil Matoshi   Intenca parësore dhe alfa e omega e politikave kombëtare të vozhdit të fundit serb Slobodan Milosheviq ishte mbajtja e Serbisë në Kosovë me çdo çmim. Dhe kjo ide e vjetër serbe e çoi atë në luftë, e cila përfundoi më 10 qershor 1999, pas sulmeve 78-ditësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.240Z

Daçiq: Pa Milosheviqin nuk do të ishte Rezoluta 1244

Zëvendëskryeministri e ministri i jashtëm serb Ivica Daçiq thotë se pa Slobodan Milosheviqin nuk do të kishte Rezolutë 1244 e cila i ndihmon Serbisë për të mos e njohur Kosovën shtet. Kryetari Parisë Socialiste të Serbisë (SPS, parti që udhëhiqej nga Slobodan Miloshiviq, president i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.778Z

Ja sa miliarda ka bashkëshortja e Millosheviqit

Mediet serbe raportojnë se ende nuk ka shënime sa para dhe ku i ka pasur ato nëpër banka të botës ish – diktatori serb Slobodan Milosheviq. Mediet këtë pyetje ua kanë shtruar autoriteteve serbe pas vendimit të Bashkimit Europian që ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.204Z

Ende mospajtim për emërtimin e rrugës

Kuvendi Komunal i Ranillugut tashmë ka vendosur. Një rrugë në këtë komunë, të banuar me serbë, do ta ketë emrin e Slobodan Milosheviqit. Por, Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal e ka shfuqizuar këtë vendim. Kryetari i asamblesë komunale, Sasha Aleksiq, tha se asgjë nuk ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.239Z

Daçiç: Pa Millosheviçin nuk do të ishte rezoluta 1244 për Kosovën

Zëvendëskryeministri e ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç thotë se pa Slobodan Milosheviçin nuk do të kishte Rezolutë 1244, e cila i ndihmon Serbisë për të mos e njohur Kosovën shtet. Kryetari Parisë Socialiste të Serbisë (SPS, parti që udhëhiqej nga Slobodan Miloshiviç, preside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.786Z

Stojanoviq: Kisha ortodokse në oborrin e UP-së, nuk do rrënohet

Zëvendëskryeministri i Kosovës Branimir Stojanoviq deklaruar se Kisha Ortodokse në oborrin e UP-së, nuk do të rrënohet. Ndërkaq i pari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti kishte thënë se megjithatë, nëse nuk legalizohet n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama