Rezultate te kerkimit per termin: +Sociale

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.994Z

Harmonia sociale

Pyetjes në fëmijëri se kush peshon më tepër 1 kg hekur apo 1 kg pambuk, i jemi përgjigjur në mënyrë të pafajshme: 1 kg hekur. Ky ka qenë dhe ndoshta mbetet leksioni i parë i Fizikës se gjërat që në pamje të parë duken si të ndryshme kur kanë masën e njëjtë janë të barabarta.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.427Z

“Politika të reja sociale”

01/04/2005  Ministri Bejtaj premton SHKODËR - Politika të reja sociale do të ndërmarrë Ministria e Punës dhe Çështjeve Sociale, bëri të ditur ministri Engjëll Bejtaj dje në Shkodër. Do ketë reforma të thella në modernizimin e shërbimeve sociale, tha ai. Reformat konsistojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.583Z

MELANKOLIA SOCIALE

... ato qe njohim pergjysme Ai qe sheh te verteten le ta shpalle ate duke mos pyetur se kush e pranon dhe kush jo Henri Xhorxh 1881 Cfare na shqeteson ne jeten tone te perditshme Mbi te gjitha pse kjo melankoli e tmerrshme e rrethuar kurdohere nga buzeqeshjet e ngopura ose buzeqeshjet cinike pa as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.016Z

Rrezik nga shperthimet sociale

Nadije Ahmeti/ RFE Ceshtjet socio-ekonomike, papunesia dhe varferia mbesin kercenim kryesor i stabilitetit te vendit per shume qytetare kosovare. Keshtu thuhet ne raportin e fundit te Programit per Zhvillim te Kombeve te Bashkuara, UNDP. Po ashtu, rritja e pesimizmit politik dhe rritja e gatishmeris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.724Z

Dita e mireqenies sociale projekt pilot per zbatimin e sherbimeve sociale

Njësia Bashkiake nr. 9 në Tiranë, është përzgjedhur për zbatimin e një projekti pilot mbi zbatimin e shërbimeve sociale cilësore dhe të përshtatura për grupet në nevojë. Në ceremoninë zhvilluar, me rastin e Ditë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.137Z

Biznesi, mungon pergjegjshmeria sociale

Praktikat e pergjegjshmerise sociale nga bizneset shqiptare nuk kane gjetur ende vend dhe shtrirje ne zbatimin e tyre, ndersa mungojne politikat promovuese nga institucionet pergjegjese, ndonese Shqiperia ka nje legjislacion baze mjaft te kompletuar per zbatimin e tyre. Keto jane disa prej vrojtimev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.005Z

Durres, hapet qendra sociale

Kryetari i bashkise se Durresit, Vangjush Dako ka inauguruar nje qender sociale qe do t'u vije ne ndihme te rinjve. Qendra eshte hapur nga nje bashkepunim mes bashkise se Durresit dhe organizates zhvillimi, informim dhe barazi gjinore.Qendra sociale ditore do te funksionoje per te rinjte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama