Rezultate te kerkimit per termin: +Socialistt

Meta: total 297 / total_found 297 / time 0.000 / keyword[0] socialistt / docs[0] 297 / hits[0] 409 /
Tirane Procesi i numerimit te kutive te fundit mberthen vemendjen e te gjitheve
  • 2011-05-13

Tirane Procesi i numerimit te kutive te fundit mberthen vemendjen e te gjitheve

Ne Tirane procesi i numerimit te kutive te mbetura per kandidatin e ardhshem te bashkise se kryeqytetit. Ndonese kandidati socialist Edi Rama ka marre me shume vota nga numerimi i kutive te fundit serish rivali i tij i djathte Lulzim Basha mbetet ne epersi te ngushte. Ende jane edhe 9 kuti te cilat

No Pic available
  • 2010-09-02

Rama, takim me deputetët e qarkut të Tiranës

Edi Rama ka thirrur n nj mbledhje deputett e qarkut t Tirans pr t’i krkuar t shtojn takimet me bazn. N mbledhjen informale msohet se kryesocialisti i ka urdhruar t zgjedhurit e qarkut m t madh n vend q t jen sa m pran elektoratit t tyre n mnyr q kushdo qoft aksioni politik i radhs i selis roz,

No Pic available
  • 2010-09-02

Strategjia e PS-së, Rama mbledh deputetët

Kryetari i Partis Socialiste, Edi Rama, paraditen dhe pasditen e djeshme ka zhvilluar takime me deputett e kryeqytetit. Gjat mbledhjes sht diskutuar strategjia e socialistve me nisjen e sesionit t ri parlamentar dhe puna prgatitore e socialistve n kt drejtim. Por, n qendr t vmend

No Pic available
  • 2010-09-02

Ligjet me 84 vota, në çdo moment që gjendet kompromisi

Sesioni i ri, Konferenca e Kryetarëve sot cakton axhendën Ligjet q krkojn 84 vota, do t diskutohen n Kuvend n do moment q gjendet kompromisi mes PD-s dhe PS-s. Do t jet pikrisht mbledhja e sotme e Konferencs s Kryetarve, e cila do t prcaktoj axhendn e Kuvendit me nisjen e sesion

No Pic available
  • 2010-09-01

Petro Koçi: PS, e lidhur me biznesin, jo me shtresat sociale

Petro Koçi, ish-funksionari i lartë i PS-së, që prej shkurtit të 2009-s ka krijuar partinë e re PSV, për shkak të mungesës së demokracisë brenda partisë, analizon politikën aktuale të partisë mëmë Petro Koi, ish-funksionari i lart i PS-s, q prej shkurtit t

No Pic available
  • 2010-09-01

PS: Bregu mori 10 HEC-e para zgjedhjeve

Deputetja Ermonela Felaj paraqet akuza t reja ndaj ministres Socialistt shtojn akuzat pr aferat korruptive ndaj kabinetit “Berisha”. Deputetja e PS-s, Ermonela Felaj, ka parashtruar dje akuza t reja ndaj ministres s Integrimit, Majlinda Bregu. Sipas Felajt, ministrja Bregu, n bashkpunim

No Pic available
  • 2010-09-01

PS peng kompromisin, Majko kërcënon me protesta

Zgjedhjet lokale, socialistët tërhiqen nga ideja e bojkotit Kompromisi politik mbetet peng i opozits. Megjithse palt jan deklaruar pr zgjedhjen e rrugs s konsensusit, socialistt prsri vihen n dilem dhe bjn krcnimin e radhs. Deputeti i selis roz, Pandeli Majko, pohoi dje se PS do t