Rezultate te kerkimit per termin: +Socialist +Bashkim +Fino

Meta: total 828 / total_found 828 / time 0.002 / keyword[0] socialist / docs[0] 59835 / hits[0] 107846 / keyword[1] bashkim / docs[1] 15691 / hits[1] 23028 / keyword[2] fino / docs[2] 2240 / hits[2] 4201 /
Rinovimi i qeverisë, senatori i PS: Sjam dakord, Rama ta lexojë
  • 2019-01-30

Rinovimi i qeverisë, senatori i PS: Sjam dakord, Rama ta lexojë

Në fund të dhjetorit, duke reflektuar nga protesta e Studentëve siç tha edhe vetë në mbledhjen e Asamblesë, kryeministri Edi Rama rinovoi rrënjësisht qeverinë e tij, duke ndryshuar 7 ministra dhe zv/kryeministrin, detyrë me të cilën ngarkoi një socialist të vjetër si Erion Braçe. Po

No Pic available
  • 2018-11-07

Meta kalon në heshtje ligjet. Prej 2 gushtit, asnjë dekretim të ligjeve të mazhorancës

Përplasja Presidencë-Kryeministri nuk u reflektua në Kuvend. Përfaqësuesit e kreut të shtetit u shprehën të kënaqur me fondin e përcaktuar për Presidencën në buxhetin e vitit 2019. Institucioni i Presidentit të Republikës nuk ka asnjë kërkesë shtesë sa i përket buxhetit të viti

Në kërkim të gjyqtarëve; Ska konsensus për magjistratët
  • 2018-06-04

Në kërkim të gjyqtarëve; Ska konsensus për magjistratët

Mungesa e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë ka bllokuar Shkollën e Magjistraturës pasi koha e dispozitave kalimtare ka mbaruar dhe askush nuk mund të emërojë magjistratët që përfundojnë studimet në qershor, ndërkohë që Shkolla e ka të pamu

No Pic available
  • 2018-05-31

Zgjedhjet në FSHF, Fino nxjerr emra: Forca politike po ndërhyjnë te drejtësia

Kandidoi përballë Armqando Dukës dhe humbi në raundin e dytë të zgjedhjeve, por siç thotë edhe vetë në një reagim në Facebook, Bashkim Fino nuk qëndron larg futbollit, ndaj sot ka publikuar detaje të paditura nga gara, duke theksuar se forca politike kanë ndërhyrë në këtë proces.

Tahiri, PD drejton Komisionin Hetimor, por PS ka shumicën
  • 2018-03-15

Tahiri, PD drejton Komisionin Hetimor, por PS ka shumicën

Kuvendi miratoi seancën e shkuar me 121 vota pro, kërkesën e opozitës, me në krye Partinë Demokratike, për ngritjen e një Komisioni Hetimor, që do të kontrollojë ligjshmërinë e veprimeve administrative të organeve të pushtetit legjislativ apo ekzekutiv në çështjen për të cilën a

Zgjedhjet në FSHF, Fino dorëhiqet nga funksionet në PS
  • 2018-01-15

Zgjedhjet në FSHF, Fino dorëhiqet nga funksionet në PS

Deputeti socialist Bashkim Fino ka dhënë mesditën e sotme dorëheqjen nga të gjitha funksionet dhe detyrat në Partinë Socialiste. Pavarësisht se nuk jam i detyruar ligjërisht, sapo i paraqita dorëheqjen Kryetarit të Partisë dhe Sekretarit të Përgjithshëm nga funksioni i sekretarit orga

Rama mbledh deputetët e Ligjeve, mes tyre edhe Tahiri
  • 2017-11-21

Rama mbledh deputetët e Ligjeve, mes tyre edhe Tahiri

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur këtë mëngjes në ambientet e kryeministrisë deputetët e Komisionit të Ligjeve, i cili kryesohet nga Ulsi Manja. Mësohet se në këtë takim është i pranishëm Saimir Tahiri, edhe disa javë më parë u përjashtua nga grupi parlamentar i socialistëve, deri