Rezultate te kerkimit per termin: +Socialist

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.732Z

Surrealizmi Socialist

Nga Përfundimet Marksizmi si fe laike ...Duke mbajtur parasysh karakterin propagandistik të artit të realizimit socialist në shërbim të pushtetit totalitar në Shqipëri, u përpoqëm të hetojmë arsyet e përmbajtjes surrealiste të realizmit socialist në ideologjinë mbizotëruese për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.886Z

Socialist

• Grupi parlamentar socialist ka filmuar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.303Z

Shijak fiton kandidati socialist

Gjate oreve te para te mengjesit eshte mbyllur procesi per Shijakun, ku rezulton fitues kandidati socialist, ndersa vijon numerimi votave per bashkine Mamurras ku ne 10 nga 19 kuti ne avantazh eshte kandidati i Partise Demokratike. Numerimi votave per bashkine e Korces ka vijuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.698Z

Rikthehet realizmi socialist

Galeria Kombetare e Arteve ne fillim te marsit do te jete nje muze arti. Dominimi per mese 40 vjet I realizmit socialist, do te çoje detyrimisht ne ekspozimin e pashmangshem te kesaj periudhe te artit, ndersa ne muze do te zene vend tablo te periudhave te ndryshme te pa ekspozuara prej dekadash.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.353Z

Mbeturinat e realizmit socialist

Sa here qe kthehem nga Bukureshti me kap nje ndjenje e lehte trishtimi qe me mban per disa kohe te mberthyer ne nje hapesire te vendosur diku mes rremujes imagjinative te nenvetedijes dhe zones me drite te arsyes jo asaj se kulluares se Dekartit po asaj te mjegulluar te Lok-ut. Ne te shumten e raste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.382Z

Semiopragmatika e realizmit socialist

Studiuesi dhe gazetari i njohur, dr. Ilir Yzeiri, boton librin Semiotika e realizmit socialist (1944-1949) Semiopragmatika e realizmit socialist (1944-1949) është monografia e tretë e Ilir Yzeirit, pas Poetikës (2000) dhe Kadare, Agolli, Arapi figuracioni në poezinë e viteve 60 (2011). Në k�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.739Z

Rama mbledh grupin socialist

Pavarësisht mbledhjes së grupit parlamentar socialist një ditë më parë me kërkesë të vetë kreut të PS-së Edi Rama, deputetët socialist janë thirrur paraditen e së mërkurës në një tjetër mbledhje.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama