Rezultate te kerkimit per termin: +Sofia +Kola

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] sofia / docs[0] 1102 / hits[0] 1717 / keyword[1] kola / docs[1] 4627 / hits[1] 8081 /
Dyshime mbi autorësinë: Motra Tone nuk është pikturë e Kolë Idromenos?!
  • 2017-06-01

Dyshime mbi autorësinë: Motra Tone nuk është pikturë e Kolë Idromenos?!

Nga Fatmira Nikolli Piktura Motra Tone e realizuar në vitin 1883 nuk është e Kolë Idromenos! Është studiuesi, piktori e restauratori Mustafa Arapi, që ka arritur në këtë përfundim, të cilin e bën publik dhe është i gatshëm të japë edhe argumente. E njohur si piktura e parë realist

No Pic available
  • 2016-11-27

Raporti anglez për Shqipërinë: Ka ministra që sdinë as shkrim e këndim

Ka hoxhallarë që shpallen nacionalistë grekë dhe priftërinj grekë që përkrahin planet turkoshake; shqiptarët janë një popull që nuk kanë unitet kombëtar, princi bën çi thotë gruaja, edhe familjet janë të përçara, ka njerëz me kulturë po ka edhe ministra që sdinë as shkrim e

Mbyllet numërimi, emrat e fituesve në të gjitha universitetet e vendit
  • 2016-04-23

Mbyllet numërimi, emrat e fituesve në të gjitha universitetet e vendit

Përfundon procesi i numërimit të votave të pedagogëve e studentëve për zgjedhjet në universitete. Ende pa u zyrtarizuar fituesit, votat e numëruara kanë nxjerrë emrat të cilët do të drejtojnë universitetet, fakultetet e departamentet për 4-vjeçarin e ardhshëm. "Panorama" publiko

STATISTIKAT/ Cilët janë rekordmenët kuqezinj në futbollin europian (Foto)
  • 2015-10-17

STATISTIKAT/ Cilët janë rekordmenët kuqezinj në futbollin europian (Foto)

Ndërkohë që Shqipëria është kualifikuar në Euro 2016 dhe Skënderbeu luan në fazën e grupeve të UEFA Europa League, qeveria e futbollit europian ka publikuar një artikull me statistika, të rekordeve që kanë futbollistët kuqezinj në futbollin europian.Qe nga lojtarët që kanë më s

UEFA promovon Shqipërinë: Ja yjet kuqezi që kanë shkruar historinë
  • 2015-10-16

UEFA promovon Shqipërinë: Ja yjet kuqezi që kanë shkruar historinë

TIRANË, 16 Tetor/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Qeveria Europiane e Futbollit vijon të flas për Kombëtaren shqiptare, por jo vetëm.Në faqen e saj zyrtare në Internet, Federata Europiane e Futbollit ka pasqyruar shifrat e kuqezinjëve në Europë, si dhe suksesin e arritur në eliminatoret e fundit, duk

No Pic available
  • 2010-12-10

Debatet e Ramiz Alise me studentet per partine e re

/ / Batutat e ish-Presidentit me studentin e Gjuheve te Huaja sot pedagog ne SHBAShinasi Rama replika me AlineKemi pasur pluralizem qe nga Skenderbeu e hoqi PPSH Vijon botimi pa censure i dialogut te ish-Presidentit Ramiz Alia me studentet ne dhjetor te 1990 te pegatitur n

Liga e Evropes asnje surprize ne ndeshjet e dyta
  • 2010-10-01

Liga e Evropes asnje surprize ne ndeshjet e dyta

Kryesfida e mbremjes mes Mancester Sitit dhe Juventusit perfundoi ne barazim 1-1. Vincenco Iakuinta kaloi juventinet perpara qe ne minuten e 11-te nderkohe qe Xhonson riktheu barazpeshen ne te 37-ten. Megjithe perpjekjet e te dy ekipeve ne pjesen e dyte rezultati mbeti i pandryshuar. Ne perballjen t