Rezultate te kerkimit per termin: +Sofika

Meta: total 74 / total_found 74 / time 0.000 / keyword[0] sofika / docs[0] 74 / hits[0] 94 /
No Pic available
  • 2017-04-29

Ja lista e kandidatëve e partisë Sfida për Shqipërinë

“Sfida për Shqipërinë” subjekti politik i themeluar nga Gjergji Bojaxhi dorëzoi sot në KQZ listën e kandidatëve për deputetë të zgjedhjeve të dekretuara nga presidenti për tu mbajtur  më 18 qershor 2017. Bojaxhi thotë se për herë të parë, kandidatët e një partie

Koço Kokëdhima: Kam staturën e një politikani europian, por jam i parakohshëm për Shqipërinë
  • 2016-12-07

Koço Kokëdhima: Kam staturën e një politikani europian, por jam i parakohshëm për Shqipërinë

Koço Kokëdhima u premtoinbanorëve të Vlorës, se sapo t rikthehet n parlament, do ti kushtohet me vendosmri çështjes së shpronëzimeve. Gjat ktyre tre vjetve si deputet, kam luftuar shum t prfaqsoj e ndihmoj familjet q shpronsohen nga titujt e pronsis n troje, toka bujqsore apo ndrtesa, o

Rama: Po shkojmë drejt projektit tonë të shëndetësisë falas
  • 2016-02-10

Rama: Po shkojmë drejt projektit tonë të shëndetësisë falas

Qytetarët çdo ditë e më tepër po sensibilizohen për vlerat e check-up-it falas. E kjo jo vetëm në kryeqytet. Përveçse, të lehtësuar nga kosto financiare e kontrollit bazë të shëndetit, ata tashmë mund të evidentojnë dhe parandalojnë sëmundje me rrezikshmëri të lartë për je

Vizita tek mjeku i familjes falas, edhe më pranë objektivit për mbulim universal
  • 2016-02-09

Vizita tek mjeku i familjes falas, edhe më pranë objektivit për mbulim universal

Qytetarët çdo ditë e më tepër po sensibilizohen për vlerat e check-up-it falas. E kjo jo vetëm në kryeqytet. Përveçse, të lehtësuar nga kosto financiare e kontrollit bazë të shëndetit, ata tashmë mund të evidentojnë dhe parandalojnë sëmundje me rrezikshmëri të lartë për jet

Një kandidat bashkie i akuzuar për vrasje dhe i dënuar për kontrabandë
  • 2015-04-21

Një kandidat bashkie i akuzuar për vrasje dhe i dënuar për kontrabandë

Nga Arben Llalla Prej kohësh deputetët shqiptar po diskutojnë për dekriminalizimin e Institucioneve shtetërore, duke propozuar një paketë ligjesh. Por ende njerëz që janë dënuar dikur për vrasje, terrorizëm apo kontrabandë armësh janë duke konkurruar fuqishëm në zgjedhjet vendor

Një dekan shkon të bëjë shurrën!
  • 2015-03-19

Një dekan shkon të bëjë shurrën!

Nga Artan Fuga   Ore, ju talleni, por unë vërtet jam i shqetësuar nga ai lajmi me një dekan. Një fakt pa shumë peshë në dukje, por tregon sesa është prioritare reforma në arsimin e lartë. Lajmet në media thonë se ai i gjori nuk shkonte dot as në nevojtore gjatë orarit të pun

Terrori komunist mes rrefimeve te viktimave
  • 2015-02-21

Terrori komunist mes rrefimeve te viktimave

e Premte 20 Shkurt 20151659 pm p classwp-caption-textKolanaSSSAbrASSZerat e kujteses rikthehen ne te tashmen per te mos harruar 8220Ad memorandum8221 vjen me nje tjeter kolane deshmish prej rratheve te ferrit komunistbrbrInstituti i Studimit te Krimeve dhe Pasojave te Komunizmit