Rezultate te kerkimit per termin: +Sokol +Balla

Meta: total 1000 / total_found 1410 / time 0.002 / keyword[0] sokol / docs[0] 17427 / hits[0] 30364 / keyword[1] balla / docs[1] 10310 / hits[1] 28127 /
Media në zi për Kiço Blushin, gazetarë e analistë: Humbëm një penë të artë!
  • 2019-02-09

Media në zi për Kiço Blushin, gazetarë e analistë: Humbëm një penë të artë!

Bota e medias ka reaguar me pikëllim pas ndarjes së beftë nga jeta të shkrimtarit dhe skenaristit të shquar Kiço Blushi. Unioni i Gazetarëve Shqiptar me një shkrim të gjatë në Facebook vlerëson kontributin e tij në botën e letrave shqipe, duke theksuar se la pas një thesar për të rr

Rruga Tiranë-Elbasan, histori zvarritjesh dhe premtimesh elektorale
  • 2019-01-22

Rruga Tiranë-Elbasan, histori zvarritjesh dhe premtimesh elektorale

Historia e segmentit Tiranë-Elbasan në vitet e fundit është kthyer në një telenovelë. Deklaratat e ministrave të linjës, por para së gjithash të kryeministrave, për përfundim të saj para fushatave zgjedhore, sigurisht që lënë të kuptojnë se bëhet fjalë vetëm për një premtim e

Rrëzohet në Kuvend lista e kandidatëve për KLP dhe KLGJ
  • 2018-01-25

Rrëzohet në Kuvend lista e kandidatëve për KLP dhe KLGJ

Ashtu siç edhe pritej, pas përzgjedhjes mes polemikash të kandidatëve për KLP dhe KLGJ në nënkomisionin Ad hoc, mazhoranca dhe opozita nuk kanë gjetur dakordësinë për këtë listë as në Kuvend. Seanca plenare e ditës së sotme është mbyllur me mos miratimin e listës së kandidatëve

Kandidaturat e KLGJ-KLP, PD: Njerëz politikë, sigurimsa dhe të dënuar
  • 2018-01-23

Kandidaturat e KLGJ-KLP, PD: Njerëz politikë, sigurimsa dhe të dënuar

Partia Demokratike përmes përfaqësuesve të vet, deputetit Oerd Bylykbashi dhe ekspertit juridik Gazmend Bardhi ka shprehur sot kundërshtimin e hapur me kandidaturat për KLGJ e KLP të zgjedhur një ditë më parë nga komisioni ad hoc. Deputeti Oerd Bykykbashi u shpreh se kandidatët e përzgj

No Pic available
  • 2018-01-22

Nënkomisioni Ad Hoc zgjedh 10 kandidatët për KLP dhe KLGJ

Pavarësisht se lista e kandidatëve për anëtarë të trupës së KLGJ dhe KLP u bë objekt debati në nënkomisionin Ad hoc të ngritur për zgjedhjen e tyre, shorti për këto dy institucione u hodh pasditen e sotme. Në nisje të procedurës, kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja tha se sho

EPOKA E RE E TOP CHANNEL
  • 2018-01-02

EPOKA E RE E TOP CHANNEL

Presidentja e Top Medias, Vjollca Hoxha Marrë nga “Koha Jonë” Mu Natën e Vitit të Ri, si për tja prishë darkën e ndërrimit të viteve, Vjollca Hoxhës dhe Top Channel, si një hakmarrje e ftohtë për shkarkimin nga drejtor lajmesh, Sokol Balla njoftoi me ca radhë se rruga me To

Veliaj: Rama, në kuotat e tij më të mira. E ardhmja ime? Në Bashkinë e Tiranës
  • 2017-12-25

Veliaj: Rama, në kuotat e tij më të mira. E ardhmja ime? Në Bashkinë e Tiranës

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka folur edhe për aktualitetin politik, zhvillimet brenda PS-së dhe të ardhmen e tij politike. Ja si përgjigjet ai kur pyetet për Sajmir Tahirin, kryeministrin Rama dhe planet e tij në vijim. I ftuar në emisionin Top Story, kryetari i Bashkisë së