Rezultate te kerkimit per termin: +Sokol +Bushpepa

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] sokol / docs[0] 17124 / hits[0] 29707 / keyword[1] bushpepa / docs[1] 66 / hits[1] 81 /
Albërije Hadërgjonaj Fiton Çmimin “Teksti më i bukur 2015”
  • 2015-12-27

Albërije Hadërgjonaj Fiton Çmimin “Teksti më i bukur 2015”

Këngëtarja Albërie Hadërgjonaj  ka fituar edhe këtë vit për të tretin vit radhazi çmimin "Teksti më i bukur 2015" i cili jepet çdo vit nga portali www.teksteshqip.com.  Një juri profesionale ka votuar mbi 15 propozim

No Pic available
  • 2014-06-05

“RockStock Festival” / 3 netë nën tingujet e muzikës “LIVE”

TIRANE-Do të nisë sot në sheshin “Nënë Tereza” rreth ores 20:00, Festivali më i madh i Rockut Shqiptar i quajtur “Rockstock Fest Tirana”. Ky festival i cili organizohet një herë në vit, do të zhvillohet (5-7 qershor dhe në

No Pic available
  • 2009-07-14

Të dënuarit, në dy muaj 1398 kërkesa për ulje dënimi

Botohet e plotë lista me emrat e të burgosurve që kanë paraqitur kërkesën në Gjykatën e Tiranës Kriteret për të përfituar ulje dënimi në 90 ditë burg për çdo vit Laureta Rryçi Tiranë - Të dënuarit kanë depozituar gjatë dy muajve të muajt 139 kërkesa për ulje dënimi. Padi

No Pic available
  • 2009-04-06

Zgjedhjet, KQZ-ja: Lista e plotë e komisionerëve që do të numërojnë votat

Cilët do të jenë përfaqësuesit e partive në 66 KZAZ-të e vendit. Numërimi i votave do të bëhet nga 528 komisionerë të katër partive politike Luis Tanushi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar listën e plotë të anëtarëve të KZAZ-ve. Në zgjedhjet e ardhshme që do të zhvillo

No Pic available
  • 2009-02-15

Ishin dënuar me burg, dërgohen në qeli tre të kërkuarit

Fier - Tre persona të shpallur në kërkim janë vënë në pranga nga Policia e Fierit. Burime nga uniformat blu thanë për gazetën “Albania” se janë arrestuar tre persona, të cilët ishin shpallur në kërkim. Në prangat policore kanë rënë; Aurel Perriu, 33 vjeç, banues në Karavast

No Pic available
  • 2008-12-23

Kejsi Tola shkon në Eurosong

 ALMA MILEKejsi Tola, etheistja fituese e këtij viti, do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin Evropian. Me këngën “Më merr në ëndërr” me muzikë dhe orkestracion të Edmond Zhulalit, tekst të Agim Doçit, Tola arriti të marrë vlerësimin e jurisë e të pub

No Pic available
  • 2008-12-04

Festivali i dhjetorit, 20 garuesit për në “Eurosong”

 Alma Mile  Pak dhe saktë. Kjo ka qenë motoja edicionit të sivjetshëm të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Publik Shqiptar, që këtë vit shënon vitin e 47-të. Ndryshe nga të gjitha edicionet e mëparshme, këtë herë do të konkurrojnë vetëm 20 këngë për trofeu