Rezultate te kerkimit per termin: +Sokol +Dervishaj

Meta: total 671 / total_found 671 / time 0.001 / keyword[0] sokol / docs[0] 17427 / hits[0] 30364 / keyword[1] dervishaj / docs[1] 1236 / hits[1] 2526 /
No Pic available
  • 2018-02-27

Denoncoi superskandalin e rrugës Tiranë-Elbasan, ministri Gjiknuri dëshmon tek Krimet e Rënda

Mbërrin në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës Damian Gjiknuri. Me përfundimin e procesit të auditit të kryer pranë Autoritetit Rrugor Shqiptar mbi rregullshmërinë e ndjekjes dhe zbatimit të kontratave për ndërtimin e rrugës Tiranë-Elbasan, ng

Hetimet për rrugën Tiranë-Elbasan, Gjiknuri dëshmon te Krimet e rënda
  • 2018-02-26

Hetimet për rrugën Tiranë-Elbasan, Gjiknuri dëshmon te Krimet e rënda

Ministri i Energjetikës dhe Infrastrukturës, Damian Gjikunuri është paraqitur pasditen e sotme në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dhënë dëshminë e tij lidhur me hetimet rreth rrugës Tiranë-Elbasan, ku dyshohet për një abuzim me shifra të mëdha ndaj buxhetit të shtetit. Pas

Abuzimi me Tiranë-Elbasan, 3 ekspertë do vlerësojnë dëmin në terren
  • 2018-02-24

Abuzimi me Tiranë-Elbasan, 3 ekspertë do vlerësojnë dëmin në terren

Fati i tre ish-drejtorëve të ARRSH-së, Dashamir Xhika, Albens Alite dhe Aksel Qurduka do të varet nga raporti final që do të përpilojnë 3 ekspertë, të cilët do të shohin nga afër cilësinë e punimeve në autostradën Tiranë-Elbasan. Caktimi i një grupi ekspertësh për të përcaktua

No Pic available
  • 2018-02-21

Abuzimet me rrugën Tiranë-Elbasan, një tjetër ish-ministër në Krimet e Rënda

Ish-ministri i Transporteve Sokol Dervishaj sapo ka mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ku do të pyetet mbi abuzimin në rrugën Tiranë-Elbasan. Mësohet se Dervishaj do të pyetet për vendimarrjen në kohën kur ishte ministër i Transporteve. Sakaq, ditën e djeshme u mor në pyet

Hetimet për rrugët, ish-ministri Sokol Dervishaj në Prokurori
  • 2018-02-20

Hetimet për rrugët, ish-ministri Sokol Dervishaj në Prokurori

Një ditë pas marrjes në pyetje të ish Ministrit të Transporteve Edmond Haxhinasto, në Prokurorinë e Krimeve të Rënda është paraqitur një tjetër eksponent të LSI-së. Ish Ministri i Transporteve, Sokol Dervishaj ndodhet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda në Tiranë, ku do të japë

Buxheti 2018, Ahmetaj mbron koncesionet. PD: Rritje taksash
  • 2017-11-16

Buxheti 2018, Ahmetaj mbron koncesionet. PD: Rritje taksash

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, në seancën parlamentare ku është prezantuar buxheti i vitit 2018 i ka cilësuar një farsë shqetësimet e opozitës për koncesionet. Në fjalën e tij, Ahmetaj ka nënvizuar se aktualisht janë 213 kontrata koncesionare aktive, nga të cilat 178 janë bër

No Pic available
  • 2017-08-31

Shoqata e Transportit në protestë: Po konukrrohemi në mënyrë të pandershme

Shoqata e Transportit Ndërqytetas ka protestuar  para Ministrisë së Transporteve duke kundërshtuar dhënien e licencave, të cilat sipas tyre janë të paligjshme dhe nxisin konkurrencën e pandershme. Kreu i shoqatës  Kujtim Mema,  tha se janë dhënë 82 licenca paralele