Rezultate te kerkimit per termin: +Sokol +Hazizi

Meta: total 49 / total_found 49 / time 0.000 / keyword[0] sokol / docs[0] 17124 / hits[0] 29707 / keyword[1] hazizi / docs[1] 309 / hits[1] 421 /
INVESTIGIMI/ Prokuroria shmang kontrollin e banesave dhe pasurive për gjyqtarët dhe prokurorët e akuzuar për korrupsion
  • 2016-10-26

INVESTIGIMI/ Prokuroria shmang kontrollin e banesave dhe pasurive për gjyqtarët dhe prokurorët e akuzuar për korrupsion

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se Prokuroria shmang rëndom kontrollin e banesave të gjyqtarëve dhe prokurorëve në rastet e hetimit të korrupsionit apo të pasurisë së tyre. Nga Flamur Vezaj Në legjislacionin shqiptar, kontrolli i banesës renditet i dyti pas arrestimit për p

Yllka Mujo, duartrokitje të gjata për ditëlindje
  • 2016-10-17

Yllka Mujo, duartrokitje të gjata për ditëlindje

Aktorja shkëlqen gjatë interpretimit në veprën Sonte do të luajmë pa tekst Aktorja e njohur Yllka Mujo është duartrokitur gjatë nga publiku, gjatë shfaqjes Sonte do të luajmë pa tekst, këtë fundjavë (15 tetor) në skenën e Teatrit Kombëtar, mbrëmje e cila përkonte dhe me ditëlind

Një tragjedi dashurie, ul perden e teatrit
  • 2016-06-22

Një tragjedi dashurie, ul perden e teatrit

Teatri Kombëtar mbyll sezonin artistik 2015-2016 “Romeo dhe Zhulieta” vepra me regji të Predrag Miki Manojllovic, e cila bëri bashkë në një skenë artistët shqiptarë dhe serbë, në një tragjedi dashurie, është vepra e fundit që u ngjit në skenën e Teatrit Kombëtar

Nuk ka tekst asnjë tekst
  • 2016-05-19

Nuk ka tekst asnjë tekst

“Sonte do luajmë pa tekst” vepra e Pirandellos premierë këtë fundjavë në Teatrin Kombëtar Një teatër brënda teatrit. Kjo është ajo ccfarë Luigi Pirandello ndërtoi në Berlinin e vitit 1929 në dramën “Sonte do luajmë pa tekst”. E konsideruar si frymëzuese p

Pirandello, pa tekst në skenën e Teatrit Kombëtar
  • 2016-05-17

Pirandello, pa tekst në skenën e Teatrit Kombëtar

Ku qëndron kufiri mes rolit dhe vetvetes. Edhe pse "tutela" e regjisorit i bën shpesh aktorët të ndihen të frustruar, pasi nuk arrijnë dot të shprehen dot deri në fund, mungesa e një teksti dhe improvizimi, hyrjedalja nga roli te vetja dhe anasjelltas, qenkësh edhe më i vështirë. Tru

No Pic available
  • 2013-08-16

Riformatimi i KQZ, Hazizi proKume kundër, ja argumentet 

TIRANË - A duhet të riformatohet KQZ dhe si mund të bëhet kjo? Këtyre pyetjeve konstitucionalistët u janë përgjigjur në mënyra të ndryshme. Për juristin Sokol Hazizi, institucioni më i lartë zgjedhor duhet të riformatohet patjetër, pasi nuk ka funksionuar dhe këtë ai e bazon në d

Lista e 140 kandidatëve të PLSHR-së, Vlashaj: Ekipi për Shqipëria e Re!
  • 2013-05-07

Lista e 140 kandidatëve të PLSHR-së, Vlashaj: Ekipi për Shqipëria e Re!

Tiranë- Partia Lëvizja Shqipëria e Re ka dorëzuar dje në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën me 140 kandidatët për deputetë që do të përfaqësojnë këtë parti në 12 qarqet e vendit. Kryetari i kësaj partie zoti Edmond Vlashaj e ka cilësuar një sukses përmbylljen e procesit t