Rezultate te kerkimit per termin: +Sokol +Hazizi

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] sokol / docs[0] 17427 / hits[0] 30364 / keyword[1] hazizi / docs[1] 322 / hits[1] 437 /
No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

INVESTIGIMI/ Prokuroria shmang kontrollin e banesave dhe pasurive për gjyqtarët dhe prokurorët e akuzuar për korrupsion
  • 2016-10-26

INVESTIGIMI/ Prokuroria shmang kontrollin e banesave dhe pasurive për gjyqtarët dhe prokurorët e akuzuar për korrupsion

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se Prokuroria shmang rëndom kontrollin e banesave të gjyqtarëve dhe prokurorëve në rastet e hetimit të korrupsionit apo të pasurisë së tyre. Nga Flamur Vezaj Në legjislacionin shqiptar, kontrolli i banesës renditet i dyti pas arrestimit për p

Yllka Mujo, duartrokitje të gjata për ditëlindje
  • 2016-10-17

Yllka Mujo, duartrokitje të gjata për ditëlindje

Aktorja shkëlqen gjatë interpretimit në veprën Sonte do të luajmë pa tekst Aktorja e njohur Yllka Mujo është duartrokitur gjatë nga publiku, gjatë shfaqjes Sonte do të luajmë pa tekst, këtë fundjavë (15 tetor) në skenën e Teatrit Kombëtar, mbrëmje e cila përkonte dhe me ditëlind

Një tragjedi dashurie, ul perden e teatrit
  • 2016-06-22

Një tragjedi dashurie, ul perden e teatrit

Teatri Kombëtar mbyll sezonin artistik 2015-2016 “Romeo dhe Zhulieta” vepra me regji të Predrag Miki Manojllovic, e cila bëri bashkë në një skenë artistët shqiptarë dhe serbë, në një tragjedi dashurie, është vepra e fundit që u ngjit në skenën e Teatrit Kombëtar

Nuk ka tekst asnjë tekst
  • 2016-05-19

Nuk ka tekst asnjë tekst

“Sonte do luajmë pa tekst” vepra e Pirandellos premierë këtë fundjavë në Teatrin Kombëtar Një teatër brënda teatrit. Kjo është ajo ccfarë Luigi Pirandello ndërtoi në Berlinin e vitit 1929 në dramën “Sonte do luajmë pa tekst”. E konsideruar si frymëzuese p

Pirandello, pa tekst në skenën e Teatrit Kombëtar
  • 2016-05-17

Pirandello, pa tekst në skenën e Teatrit Kombëtar

Ku qëndron kufiri mes rolit dhe vetvetes. Edhe pse "tutela" e regjisorit i bën shpesh aktorët të ndihen të frustruar, pasi nuk arrijnë dot të shprehen dot deri në fund, mungesa e një teksti dhe improvizimi, hyrjedalja nga roli te vetja dhe anasjelltas, qenkësh edhe më i vështirë. Tru