Rezultate te kerkimit per termin: +Sokol +Olldashi

Meta: total 1000 / total_found 4814 / time 0.003 / keyword[0] sokol / docs[0] 17427 / hits[0] 30364 / keyword[1] olldashi / docs[1] 6490 / hits[1] 16445 /
Djali i Olldashit në gjurmët e babait: Ju tregoj Bashën, Berishën, Ramën dhe
  • 2019-03-08

Djali i Olldashit në gjurmët e babait: Ju tregoj Bashën, Berishën, Ramën dhe

Glauk Olldashi është vetëm 19 vjeç, por me një dëshirë të madhe për të marrë pjesë e për të folur mbi politikën shqiptare. Djali i madh i Sokol Olldashit, në këtë intervistë të tij të parë për një media, vlerëson në këndvështrimin e tij eksponentët kryesorë të politik

No Pic available
  • 2019-03-06

Lefter Maliqi i zhgënjyer: Ja si më mashtroi Basha, e ka shkatërruar PD-në

Lefter Maliqi në 2017-n pas zyrtarizimit të listës së PD në Berat ku renditej i treti, doli përkrahë PS, duke u kërkuar mbështetësve të tij të votonin kandidatët e propozuar nga Rama. Por pas dorëheqjes së Eduard Halimit, mandati i vetëm që fitoi PD në Berat, i kaloi Astrit Veliaj

Rruga Tiranë-Elbasan, histori zvarritjesh dhe premtimesh elektorale
  • 2019-01-22

Rruga Tiranë-Elbasan, histori zvarritjesh dhe premtimesh elektorale

Historia e segmentit Tiranë-Elbasan në vitet e fundit është kthyer në një telenovelë. Deklaratat e ministrave të linjës, por para së gjithash të kryeministrave, për përfundim të saj para fushatave zgjedhore, sigurisht që lënë të kuptojnë se bëhet fjalë vetëm për një premtim e

KUSH I VRAU DJE, 100% SHOKËT E SOKOL OLLDASHIT?
  • 2019-01-20

KUSH I VRAU DJE, 100% SHOKËT E SOKOL OLLDASHIT?

Nga Kreshnik SPAHIU Unë nuk kam besuar kurrë që Sokol Olldashi është vrarë. Kam qenë kundër spekulimeve mbi një atentat dhe kam besuar versionin e aksidentit. Unë Sokolin dhe miqtë e tij i kam pasur rival politik dhe madje jam sulmuar ashpër nga grupi i tij. Kishim një miqsi familjare

Basha kujton Sokol Olldashin në 5-vjetorin e ndarjes nga jeta
  • 2018-11-20

Basha kujton Sokol Olldashin në 5-vjetorin e ndarjes nga jeta

Në një mbrëmje si e sotmja me shi, në dalje të tunelit të Elbasanit në zonën e Krrabës, një aksident i rëndë rrugor i mori jetën ish-deputetit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, i cili pas largimit të Sali Berishës në 2013 garoi përballë Lulzim Bashës për drejtimin e kësa

5-vjetori i vdekjes së Olldashit, i vëllai shpërthen me akuza të forta ndaj PD
  • 2018-11-20

5-vjetori i vdekjes së Olldashit, i vëllai shpërthen me akuza të forta ndaj PD

Kanë kaluar 5 vite nga aksidenti tragjik në autostradën Tiranë-Elbasan, që i mori jetën ish-deputeti të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi dhe dhimbja në familjen e tij vijon të mbetet e madhe. Vëllai i ish-ministrit dhe një nga figurave më të njohur të PD pas vitit 2005, Ardian Olld

Dako-Bylykbashit: Në gjyq, me vemjet e tjera të Lul Peshkut
  • 2018-11-09

Dako-Bylykbashit: Në gjyq, me vemjet e tjera të Lul Peshkut

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako i është përgjigjur deputetit demokrat, Oerd Bylykbashi, i cili tha sot se Dako duhet të arrestohet për krim elektoral. Në një status në FB, Dako i ka kujtuar Bylykbashit se në Durrës ai nuk merr dot as votat e familjes së tij, sepse edhe a