Rezultate te kerkimit per termin: +Sokoli

Meta: total 1000 / total_found 1394 / time 0.000 / keyword[0] sokoli / docs[0] 1394 / hits[0] 2552 /
Skema e fajdexhinjve, çfarë ndodhi në gjykatë me 12 të arrestuarit
  • 2019-03-17

Skema e fajdexhinjve, çfarë ndodhi në gjykatë me 12 të arrestuarit

Lihen në burg 12 personat e arrestuar për dhënie parash me fajde. Nën masa të rrepta sigurie, Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka caktuar masën Arrest me burg për të arrestuarit e operacionit Maranaj. Të dyshuar për dhënie huaje në mënyrë të jashtëligjshme, asnjë prej të

Mbërrijnë në Gjykatën e Shkodrës të arrestuarit e operacionit Maranaj
  • 2019-03-16

Mbërrijnë në Gjykatën e Shkodrës të arrestuarit e operacionit Maranaj

Ata u arrestuan nga policia me dyshimin se ushtronin veprimtari të paligjshme të dhënies së parave hua dhe njiheshin ndryshe edhe si banda e fajdeve. Ata akuzohen për veprat penale të Pastrimit të Produkteve të Veprës penale, Ushtrim aktiviteti financiar të palicensuar, Shpërdorim detyre,

Shqiptari vdes në punë, hetuesit i bëjnë autopsinë (Emri+ detaje)
  • 2019-03-16

Shqiptari vdes në punë, hetuesit i bëjnë autopsinë (Emri+ detaje)

Një shqiptar ka gjetur vdekjen teksa ishte duke punuar. Bëhet fjalë për 45-vjeçarin Sokol Rahshta, i cili  më datë 12 mars ra nga një shkallë në Ponte Stella, Itali. Incidenti kishte ndodhur mëngjesin e 12 marsit dhe një ditë më pas ai u nda nga jeta. Shqiptari së bashku me punëtor

Aksident i rëndë në Shkodër, vdes në vend 26-vjeçari (EMRI & VIDEO)
  • 2019-03-15

Aksident i rëndë në Shkodër, vdes në vend 26-vjeçari (EMRI & VIDEO)

Një i vdekur dhe një i plagosur është bilanci i një aksidenti tragjik të ndodhur në aksin rrugor Shkodër-Koplik, mesditën e kësaj të premte. Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur kryqëzimi i Koplikut të Sipërm, teksa një mjet tip Benz është përplasur me mjetin Volkswagen. Mëso

Grupi i fajdexhinjve në Shkodër, publikohen emrat e të ndaluarve
  • 2019-03-14

Grupi i fajdexhinjve në Shkodër, publikohen emrat e të ndaluarve

Policia ka zbardhur emrat e 12 personave të përfshirë në rrjetin e fajdeve në qytetin e Shkodrës. Në kuadër të opoeracionit Maranai të finalizuar sot mësohet të jenë arrestuar shtetasit 1. Byrhan Alija 61 vjeç nga Shkodra, 2. Edi Memcaj 33 vjeç nga Shkodra, 3.Adri Bala 22 vjeç, nga S

Zgjohet Tirana, fiton ndaj Flamurtarit
  • 2018-12-21

Zgjohet Tirana, fiton ndaj Flamurtarit

Tirana merr më në fund një fitore me shumë peshë me Ardian Memën në stol. Bardheblutë mposhtën me rezultat minimal në Selman Stërmasi Flamurtarin me gol të Edon Hasanit në minutën e 87-të, duke u ngjitur në vendin e shtatë me një pikë më shumë se Luftëtari, që luan me Partizan

Basha kujton Sokol Olldashin në 5-vjetorin e ndarjes nga jeta
  • 2018-11-20

Basha kujton Sokol Olldashin në 5-vjetorin e ndarjes nga jeta

Në një mbrëmje si e sotmja me shi, në dalje të tunelit të Elbasanit në zonën e Krrabës, një aksident i rëndë rrugor i mori jetën ish-deputetit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, i cili pas largimit të Sali Berishës në 2013 garoi përballë Lulzim Bashës për drejtimin e kësa