Rezultate te kerkimit per termin: +Sokrates

Total: 71
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.452Z

Humbet betejën me vdekjen, ndërron jetë Sokrates

Sokrates Brasileiro Sampaio de Souza Vieira de Oliveira, ose thjesht Sokrates, ish-kapiteni i kombëtares braziliane të futbollit, ndërroi jetë në moshën 57-vjeçare. Ai u shtrua në spital të premten, në reanimacion, në spitalin San Paolo. Të shtunën, përmes një deklarate, spitali ku ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.789Z

Portugali, jep dorëheqjen kryeministri Sokrates

Kryeministri portugez, Hoze Sokrates ka dhënë dorëhqjen pasi parlamenti vendas rrëzoi projektbuxhetin e paraqitur nga qeveria e tij ku parashikoheshin shkurtime drastike, këshilluar këto edhe nga BE, për të dalë nga kriza financiare që ka përfs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.348Z

Sokrates: Ronaldinjo i humbur, Ronaldo gaboi klub

Sokrates, ish-ylli i kombëtares së Brazilit dhe i Fiorentinës, ka dhënë dje mendimin e tij mbi dy nga lojtarët më popullorë jo vetëm në vendin e tyre, Brazilin, por në të gjithë botën. "Ronaldinjo ka humbur rrugën e futbollit, ka nënvizuar ish-futbollisti Sokrates, ish-kapiteni i kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.683Z

Sokrates, largohet nga spitali

Ish-futbollisti i famshëm brazilian, Sokrates është larguar nga spitali pasi ishte shtruar pas një hemoragjie në stomak. Ish-futbollisti i Fiorentinës dhe i Brazilit në vitet 1982-1986, kreu një ndërhyrje kirurgjikale pasi u shtrua në një klin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.113Z

Arta Musaraj merr cmimin International Sokrates Award

Profesoreshë Doktor Arta Musaraj merr çmimin “International Sokrates Award” si një nga pesë shkencëtarët më të spikatur të fushës së komunikimit për vitin 2012. Si e vetmja përfaqësuese ballkanike në universitet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.276Z

Portugali gjykata le ne burg ish-Kryeministrin Sokrates

0 brbr brbrNje gjykate ne Portugali ka lene ne burg ish-Kryeministrin socialist Hoze Sokrates ne lidhje me akuzat per korrupsion pastrim parash dhe evazion fiskalbrbr brbrAi u arrestua para tre ditesh ne aeroportin e Lisbones teksa kthehej nga Parisibrbr brbrSokrates dha doreheqjen ne vitin 2011 ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.791Z

Portugali jep doreheqjen kryeministri

Kryeministri i Portugalisë, Zhose Sokrates ka dhënë dorëheqjen pasi parlamenti nuk miratoi planin e tij ekonomik. Sokrates tha se opozita i hoqi qeverisë kushtet e qeverisjes, e një hap i tillë e detyroi atë të largohet nga detyra. Të pesë parti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama