Rezultate te kerkimit per termin: +Sole

Meta: total 182 / total_found 182 / time 0.000 / keyword[0] sole / docs[0] 182 / hits[0] 217 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

Scaroni i bindur: Milani dhe Interi do kenë stadiumin më të bukur në botë!
  • 2019-04-01

Scaroni i bindur: Milani dhe Interi do kenë stadiumin më të bukur në botë!

Milani dhe Interi ende nuk kanë marrë një vendim nëse do të rikonstruktojnë mitikun San Siro apo do të ndërtojnë një stadium të ri sëbashku por nga fjalët e numrit 1 të kuqezinjëve kuptohet qartë që dy klubet pritet të bashkëpunojnë për një projekt të ri. Paolo Scaroni, presid

KUR BABADIMRI NUK SJELL DHURATA
  • 2019-01-01

KUR BABADIMRI NUK SJELL DHURATA

Nga Fadil LEPAJA U pa puna, babadimri sivjet për kosovarët nuk sjell asgjë. Sidomos ai nga Brukseli. Madje ka fjalë se edhe me 2019, strajca e babadimrit evropian, ka me qenë po kaq e zbrazët për ne. Por kush do të marrë rolin e babadimrit i cili nuk sjell asgjë? A do të vishet Mogherini

Zgjohet vullkani Etna, shpërthime dhe tërmete në Itali (Video)
  • 2018-12-24

Zgjohet vullkani Etna, shpërthime dhe tërmete në Itali (Video)

  Vullkani Etna u rizgjua sërish, Mediat italiane raportojnë se një e ccarë shpërhyese u hap në bazën e kraterit në pjesën juglindore. Si pasojë e vullkanit, një re e madhe tymi u përhap në vend. Sensorët e Institutit të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë në Katania regjistruan 1

Sa para dërgojnë në atdhe emigrantët shqiptarë në Itali!
  • 2018-07-20

Sa para dërgojnë në atdhe emigrantët shqiptarë në Itali!

Që nga viti 2005 deri në 2017-n, emigrantët që jetojnë në Itali kanë dëruar në shtëpitë e tyre rreth 1.7 miliardë euro, me një mesatare prej rreth 120-130 milionë euro në vit. Shifra është bërë e ditur nga Il Sole 24 ore në një infografikë të ndërtuar nga të dhënat e Bankë

Skandali Facebook, 72.5 % e shqiptarëve përdorues të rregullt, të shtatët në Europë
  • 2018-03-27

Skandali Facebook, 72.5 % e shqiptarëve përdorues të rregullt, të shtatët në Europë

Skandali Facebook për përdorimin e paautorizuar të të dhënave personale të individëve gjatë vitit 2016, që mendohet se janë përdorur në favor të fushatës presidenciale të Donald Trump në SHBA, ka vënë në lëvizje shtetet që të nisin zyrtarisht hetimet. Edhe pse kompania e akuzu

Xhilda Lapardhaja, vajza nga Berati që do të interpretojë në filmin mbi jetën e Sofia Loren
  • 2017-09-17

Xhilda Lapardhaja, vajza nga Berati që do të interpretojë në filmin mbi jetën e Sofia Loren

 Ndër shqiptarët që kanë ngritur lartë emrin e Shqipërisë është edhe Xhilda Lapardhaja vajza e re nga Berati, aktore shumë e njohur teatri, filmi dhe reklamash në shtetin fqinj, Itali. Xhilda nuk është shumë e njohur për publikun tonë si emër, po si fytyrë me patjetër që po,