Rezultate te kerkimit per termin: +Sole

Meta: total 174 / total_found 174 / time 0.000 / keyword[0] sole / docs[0] 174 / hits[0] 207 /
Zgjedhjet në mediat e huaja: Test kyç për Shqipërinë
  • 2017-06-25

Zgjedhjet në mediat e huaja: Test kyç për Shqipërinë

Shqipëria voton në zgjedhje, që nga diplomatët e huaj shihen si gur kilometrik në rrugën e saj drejt BE-së, e këtë frymë reflektojnë edhe shumica e artikujve të shtypit të huaj kushtuar votimeve të kësaj të diele për Parlamentin e ri. Vëmendja dhe interesi ndaj këtyre zgjedhjeve

Banda frymore, koncerte në sheshet e Tiranës
  • 2017-06-14

Banda frymore, koncerte në sheshet e Tiranës

Qendra Kulturore Tirana në bashkëpunim me APR organizon koncertin Tinguj nën Yje të Bandës Frymore të Qytetit me pjesëmarrjen e këngëtarëve lirikë; Kastriot Tusha, Armaldo Kllogjeri, Erinda Agolli dhe Ardita Meni. Banda Frymore e Qytetit gjatë këtij koncerti do të interpretoj veç të

No Pic available
  • 2017-05-05

Goditja finale nga Italia për Shqipërinë: Firmoset protokolli për call center

Eni, Enel, Sky, Mediaset, Tim, Vodafone, Wind Tre, Fastweb, Intesa SanPaolo, Unicredit, Poste Italiane, Ntv, Trenitalia nuk pritet të sjellin më punë në Shqipëri. Ato janë angazhuar me qeverinë italiane, që 80% të kontratave të reja ti japin tek të tretët në Itali.. Nga Italia ka ardhur

Firmoset protokolli për call center, 80% e shërbimeve të reja do të jenë në Itali
  • 2017-05-04

Firmoset protokolli për call center, 80% e shërbimeve të reja do të jenë në Itali

Eni, Enel, Sky, Mediaset, Tim, Vodafone, Wind Tre, Fastweb, Intesa SanPaolo, Unicredit, Poste Italiane, Ntv, Trenitalia nuk pritet të sjellin më punë në Shqipëri. Ato janë angazhuar me qeverinë italiane, që 80% të kontratave të reja ti japin tek të tretët në Itali.. Nga Italia ka ardhur

No Pic available
  • 2017-03-30

Berisha-Ramës: Do kalbesh në burg, ose do të hedhim në Lanë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha tha se fatkeqësia e këtij vendit ka vetëm një emër, ai është Edi Rama. Ai paralajmëroi kreun e ekzekutivit se ka dy rrugë për të, ose burgu, ose do të hidhet në lumin e Lanës. Berisha: Jemi në ditën e 41 të fitores tonë, në ditën e 41

No Pic available
  • 2017-03-14

Vrasja e dy shqiptarëve në Bazel për vjedhjen e 2 kg heroine?

Ende asnjë gjurmë nga vrasësit e dy shqiptarëve në Bazel në Zvicrës. Kur kanë kaluar katër ditë nga ngjarja e rëndë, në të cilën mbeti i plagosur rëndë edhe një person i tretë po shqiptar, mediat zvicerane shkruajnë se atentati dyshohet të jetë një hakmarrje për vjedhjen e nj

No Pic available
  • 2017-01-24

Kush e ka krijuar njeriun, kur dhe përse?

  Nga Miron Çako Qenia humane, është e ndryshme nga të gjitha qeniet ekzistuese në planetin tokë, sepse përveç instiktive të sigurimit të ushqimit dhe riprodhimit si të gjitha  gjallesat, njeriu ka edhe mendje, për të arsyetuar dhe nuk qetësohet derisa ti japë përgjigje pyetjev