Rezultate te kerkimit per termin: +Sollakut

Total: 361
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.134Z

Ankesa e Sollakut,Kushtetuesja "rrezon" mazhorancen

Gjykata Kushtetuese i ka dhene te drejte Prokurorit te Pergjithshem, Theodhori Sollaku, i cili ka kerkuar shfuqizimin e vendimit te Kuvendit te Shqiperise per ngritjen e nje komisioni hetimor parlamentar per shkarkimin e Kryeprokurorit. Trupi kushtetues ka rrezuar Kuvendin e bashke me te edhe mazhor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.661Z

Gjykata Kushtetuese Sollakut: Ke të drejtë, por...

Telenovelës "Sollaku", pas shumë serish, duket se i ka ardhur fundi. Gjykata Kushtetuese ka vendosur ta mbyllë njëherë e mirë këtë debat, duke "kënaqur" të dyja palët, edhe Kuvendin edhe ish-kryeprokurorin e Republikës. Pas shqyrtimit të dy kërkesave të depozituara në Gjykatën Kusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.388Z

Kulisat e shkarkimit te Sollakut

Kreu i shtetit sqaron se kishte tentuar te komunikonte me kreun socialist, Rama, qe gjendej ne Gjermani, ndersa Leskaj, sipas tij, nuk i kishte hapur telefonin Ore pas ore shkarkimi i Sollakut Ora 19:30, me 20 nentor Presidenti Bamir Topi therret ne takim Kryeministrin Berisha ne Presidence, ku disk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.695Z

Wikileaks: Berisha, fushatë e ulët ndaj Sollakut

TIRANE- Beteja e gjatë e kryeministrit Berisha për të shkarkuar krye-prokurorin Theodhori Sollaku ka zënë vend të dukshëm në kabllogramet e ambasadës amerikane. Në një prej tyre, të dërguar në 2 maj 2006 nga ambasadorja amerikane,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Kuvendi miraton raportin pr shkarkimin e Sollakut

N prfundim t nj seance prej 9 orsh shumica ka miratuar me 77 vota pro, 37 kundr dhe 3 abstenime krkesn pr shkarkimin e Prokurorit t Prgjithshem, Theodhori Sollaku. Gjat votimit nuk ka marr pjes Ministri i Jashtm, Lulzim Basha, i cili msohet t jet jasht Shqiperise. Opozita i qndroi prgjat gjith debat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.267Z

Kuvendi miraton raportin për shkarkimin e Sollakut

Në përfundim të një seance prej 9 orësh shumica ka miratuar me 77 vota pro, 37 kundër dhe 3 abstenime kërkesën për shkarkimin e Prokurorit të Përgjithshem, Theodhori Sollaku. Gjatë votimit nuk ka marrë pjesë Ministri i Jashtëm, Lulzim Basha, i cili mësohet të jetë jashtë Shqiperis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.787Z

Lul Basha i pandehur, Ina Rama modifikon aktakuzën e Sollakut

 Trazhgim SokolajMinistri i Jashtëm Lulzim Basha, pritet të përballet sot me Prokurorinë e Përgjithshme, e cila ka kërkuar praninë e tij për t’i komunikuar statusin e të pandehurit.Fletëthirrja me nr. protokolli 1048/74, e datës 24 nëntor 2008, e firmosur prej Kryeprokurores I

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama