Rezultate te kerkimit per termin: +Solomon +Pasi

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.333Z

Hoxhaj kërkon njohjen e Kosovës nga Ishujt Solomon

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, po vazhdon turneun lobues për sigurimin e njohjeve të reja për Kosovën, në shtetet e Oqeanisë.Pas vizitave dhe takimeve me homologët nga Fixhi dhe Nauruja, Ministri Hoxhaj është takuar edhe me Clay Forau Soalaoi, Ministër i Punëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.936Z

Ishujt Solomon goditen nga nje termet 81 balle rrezik per tsunam VIDEO

var fbShare url httpvizionplusalishujt-solomon-goditen-nga-nje-termet-8-1-balle-rrezik-per-tsunamsize smallbrbrNje termet me magnitude 81 balle goditi Ishujt Solomon autoritetet kane paralajmeruar se vendi mund te preket nga nje Tsunami Lekundjet sizmike u ndjene gjate oreve te pasdites duke iu ref

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.930Z

Tërmeti në ishujt Solomon, autoritetet paralajmërojnë për tsunami

Pas tërmetit me magnitudë 7.7 ballë i cili goditi Ishujt Solomon, autoritetet kanë paralajmëruar se vendi mund të preket nga një Tsunami. Lëkundjet sizmike u ndjenë gjatë orëve të pasdites, duke iu referuar asaj lokale. Ende nuk dihet bilanci real i dëmeve pasi nuk ka patur një përllo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.080Z

Kosova fillon marrëdhëniet diplomatike me Ishujt Solomon

Ambasadori i Kosovës në Australi, Sabri Kiqmari dhe Ministri i Jashtëm i Ishujve Solomon, George Milner Tozaka kanë nënshkruar Komunikatën e Përbashkët për fillimin e marrëdhënieve diplomatike. Akti i lidhjes së marrëdhënieve dipl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.602Z

Kryeministri Fatos Nano zhvilloi sot në mesditë një takim të veçantë me Ministrin e Jashtëm të Bullgarisë, njëkohësisht Kryetar i radhës së OSBE-së, z. Solomon Pasi. Në fillim të kÃ

Kryeministri Fatos Nano zhvilloi sot në mesditë një takim të veçantë me Ministrin e Jashtëm të Bullgarisë, njëkohësisht Kryetar i radhës së OSBE-së, z. Solomon Pasi. Në fillim të këtij takimi, z. Pasi i përcolli Kryeministrit Nano përshëndetjen e Kryministrit të Bullgarisë S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.237Z

Lampard: Përgatitja fizike na ndihmoi për barazimin

Frenk Lampard është i bindur se përgatitja fizike e lojtarëve të Çelsit ka qenë vendimtare në barazimin 1-1 të sfidës ndaj Liverpulit, pa harruar edhe një forcë të ndjeshme psikologjike. Ndonëse londinezëve iu desh një autogol i Rise në minutën e fundit shtesë të takimit për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.439Z

Cikloni Pam i merr jeten 44 personave

0 brbr brbrTe pakten 44 persona mendohet se kane humbur jeten per shkak te ciklonit Pam ne arqipelagun Vunuatu Gjithsesi nuk ka ende konfirmim zyrtarbrbr brbrErera deri ne 270 kilometra ne ore kane shkaterruar rende ekonomine e ishujve ne Paqesorin jugorbrbr brbrPer shkak te vendodhjes gjeografike

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama