Rezultate te kerkimit per termin: +Solot

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.051Z

80 vjetori i lindjes së Elvis Preslit

Elvis Aaron Presley lindi më 8 janar, 1935 në Tupelo të Misisipit. Vëllai i tij binjak, Jessie Garon vdiq gjatë lindjes dhe Elvis u rrit si fëmijë i vetëm. Në vitin 1948, Elvis u zhvendos me prindërit në Memfis të Tenesisë ku mbaroi shkollën e mesme në vitin 1953. Një vit më pas,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.526Z

Angelin Preljocaj vjen në Tiranë me bashkëshorten

Polina, të vallëzosh jetën, quhet filmi i cili do të rikthejë sërish në Tiranë artistin e njohur Angelin Preljocaj. Lajmi është konfirmuar nga ambasada franceze në Tiranë. Filmi do të shfaqet më 23 mars, ora 17.00 në Kinema Millenium. Ajo çfarë e bën interesant këtë film është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.209Z

Formatet e festivalit POETEKA: EDICIONI 4

New Entry FormaLine: është një hapësirë e re që POETEKA krijon për poetët, që marrin pjesë për herë të parë në festival dhe që sjellin si veçanti të tyre leximin autorial të poezive në mënyrë joformale. Caffee & Intervistë dhe lexime: është një thyerje mes seancave të le

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.937Z

"Led Zeppelin" rigjen madhështinë e dikurshme

Disa banda rroku i përshpejtojnë ritmet muzikore kur u bie rasti të luajnë pjesë të vjetra, dekada pas kompozimit të tyre. Përshpejtimi i ritmit është një lloj mburoje: refuzim ndaj faktit që koha është e pandalshme dhe kalon për të gjithë, entuziazëm disi i rremë për të kompens

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.546Z

Violina e Agustin Simonit çon në Kanada muzikën shqiptare

Violinisti Agustin Simoni Kur nuk mundesh të bësh atë çka do, atëherë bëj atë çka mundesh. Kjo thënie e Leonardo Da Vinçit, gjetur mes librash të vjetër në fëmijëri, e ka shoqëruar gjithë jetën.E ka shtyrë përpara… dhe fatmirësisht ai bëri çka mundi, por edhe çka deshi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama