Rezultate te kerkimit per termin: +Somalise

Meta: total 64 / total_found 64 / time 0.000 / keyword[0] somalise / docs[0] 64 / hits[0] 74 /
Merkel perplaset me Trump Respekto Konventen e Gjeneves per refugjatet
  • 2017-01-30

Merkel perplaset me Trump Respekto Konventen e Gjeneves per refugjatet

p styletext-align justifyKancelarja Angela Merkel eshte e bindur se 8220as lufta e domosdoshme kunder terrorizmit nuk e justifikon ndalimin e futjes ne nje vend te personave nga vende dhe feve te caktuara8221 kumtoi zedhenesi i qeverise gjermane Steffen Seibert ne Berlinbrbr p styletext-align justif

Rrefimi per tragjedine e emigranteve
  • 2015-04-20

Rrefimi per tragjedine e emigranteve

brbrPermasat e tragjedise se ndodhur ne Kanalin e Sicilise ku u fundos nje anije me emigrante afrikane jane me te medha Ne te gjendeshin 950 persona dhe numri i viktimave e kalon shifren 900 Rrefimin trondites e beri nje prej 28 te mbijetuarve ne Prokurorine e Katanias Anija ishte e tejmbushur 50 pr

Kenia ne zi nderon 148 viktimat
  • 2015-04-05

Kenia ne zi nderon 148 viktimat

brbrShteti i Kenias mban tre dite zie kombetare ne nderim te 148 viktimave te shenuar nga masakra ne universitetin Garisa nga militantet islamik te Al Shabab Pjesa me e madhe e te vrareve ishin studente Nderkohe qeveria ne Keian ka vendosur nje shperblim prej 200 mije eurosh per kapjen e organizator

Grupi Al Shabab kercenon me sulme
  • 2015-04-04

Grupi Al Shabab kercenon me sulme

brbrPas sulmit ne nje universitet ne Kenia qe u mori jeten 148 nxenesve e profesoreve nje tjeter mesazh kercenues mberrin nga grupi terrorist Al Shabab Permes nje deklarate me gjuhe te ashper ku permenden lumenj gjaku qe do te rrjedhin neper rruge militantet e tij paralajmerojne per lufte te gjate

Somali vriten 2 te huaj
  • 2014-04-07

Somali vriten 2 te huaj

0 Dy turiste te huaj kombesia e te cileve nuk behet ende e ditur u vrane ne aeroportin e Galkayo ne qend

Atentat i trefishte ne Mogadisho te Somalise
  • 2014-01-03

Atentat i trefishte ne Mogadisho te Somalise

 Janë të paktën 10 viktimat si pasojë e një serie atentatesh në kryeqytetin somalez të Mogadishos. Dy bomba kanë shpërthyer njëra pas tjetrës para hotelit Xhazira në një nga lagjet më të mirë të qytetit. Nd&eum

Kerry Kapja e Al Libi e ligjshme
  • 2013-10-07

Kerry Kapja e Al Libi e ligjshme

Sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Kerry e cilësoi kapjen e udhëheqesit te Al Kaedës, Anas Al Libi si “të ligjshme”. Ai dyshohet se është strategu i sulmeve në ambasadat amerikane në vitin 1998, në Kenia dhe Tanzani ku humbën jet