Rezultate te kerkimit per termin: +Sondazh

Meta: total 1000 / total_found 3095 / time 0.002 / keyword[0] sondazh / docs[0] 3095 / hits[0] 4069 /
Sarkozy ia ndryshon emrin opozitës franceze
  • 2015-05-30

Sarkozy ia ndryshon emrin opozitës franceze

Ish- presidenti francez, Nicolas Sarkozy, ka ndryshuar emrin e partisë së tij nga Unioni për një Lëvizje Popullore (UMP në Republikanët. Anëtarët e partisë më të madhe opozitare në Francë e kanë mbështetur ndryshimin e emrit. 83 përqind e kanë miratuar këtë lëvizje. Megjithatë

Meta: Zgjerimi i koalicionit me PDIU, për të kaluar reformat
  • 2015-05-29

Meta: Zgjerimi i koalicionit me PDIU, për të kaluar reformat

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta tha se përfshirja e PDIU-së, FRD-së dhe PDK-së në koalicion është bërë për të patur një mbështetje më të madhe për reformat e mëdha. Ai është shprehur optimist për rezultatin e zgjedhjeve, duke theksuar se LSI do ketë një rezultat më të mirë se n

Thirrja e Naser Rugovës: Kryetari i LDK-së ta ndjek rrugën e Ibrahim Rugovës
  • 2015-05-29

Thirrja e Naser Rugovës: Kryetari i LDK-së ta ndjek rrugën e Ibrahim Rugovës

Ish deputeti i LDD-së, tash anëtari i LDK-së, Naser Rugova e ka mohuar të jetë kandidat i për kreun e partisë së Ibrahim Rugovës. “Unë jam vetëm delegat, i deleguar nga dega e katërt në Prishtinë, jam njëri nga 355 dele

Votuesit e LDK-së e duan Vjosa Osmanin kryetare të LDK-së (Video)
  • 2015-05-29

Votuesit e LDK-së e duan Vjosa Osmanin kryetare të LDK-së (Video)

Edhe në këtë javë emisioni 'Rrokum Roll' në Televizionin Rrokum, ka vazhduar me sondazhin e opinionin publik se kush duhet të jetë kryetar i LDK-së. Këtë radhë për sondazh qytetarët kanë votuar për Isa Mustafën, Lutfi Ha

Kosova ne Qytet Studenti Ulje e taksash ne funksion te punesimit
  • 2015-05-28

Kosova ne Qytet Studenti Ulje e taksash ne funksion te punesimit

Transmetuar me 28052015 - 0859 Tirane 28 maj 2015 NOAal- Kandidati demokrat per kryetar bashkie ne Tirane Halim Kosova u takua me banoret e zones se Qytetit Studenti ku shpjegoi planet e tij per punesimin dhe apeloi te mos shitet votabr br Kosova tha se n

No Pic available
  • 2015-05-28

Kosova me banorët e njësisë 2: Votoni personin tek i cili besoni

Kandidati për Bashkinë e  Tiranës, Halim Kosova është takuar me banorë të njësisë 2 në Tiranë, në zonën pranë Qytetit Studenti. Kosova ka ndarë me banorët  disa prej prioriteteve të tij, duke theksuar se  qytetarët duhet  të vlerësojnë personin tek i cili besojnë. Halim Kos

Halim Kosova: Ulje me 30 % të taksës së pronës për bizneset. Sondazhet? Shoh sytë e atyre që takoj
  • 2015-05-28

Halim Kosova: Ulje me 30 % të taksës së pronës për bizneset. Sondazhet? Shoh sytë e atyre që takoj

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës Halim Kosova premtoi uljen e taksës për pronësinë për bizneset e mëdha me 30 %, c’ka sipas tij, do të mundësonte hapjen e vendeve të reja të punës. “Një ndër bizneset e mëdhaja në Tiranë pagguan 70 mijë euro t