Rezultate te kerkimit per termin: +Sondazhet

Total: 4466
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.762Z

Sondazhet ne Bizant

Per exit-pollin e Qendres per Studime Humanistike "Gani Bobi' te realizuar ne TV Klan me 28 qershor, korrespodenti dhe komentuesi i "Kohes ditore" Augustin Palokaj tha se ishte hic me pak se "huqje historike". Per me shume, e cilesoi si nje lloj komprometimi te Kosoves dhe te emrit te Gani Bobit nde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.849Z

Syriza kryeson sondazhet ne Greqi

0 brbr brbrTre jave perpara zhvillimit te zgjedhjeve te parakoheshme ne Greqi sondazhet flasin qarte Fitues te zgjedhjeve jane te majtet radikale te SYRIZAsbrbr brbrNe nje sondazh te nje prej te perditshmeve me te medha ne Greqi Elefterotipia nese zgjedhjet e parakoheshme do te ishin zhvilluar sot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.732Z

Sondazhet nga Ora News dhe IPR Marketing, Ndroqi: Do vijojmë me sondazhet

Pas suksesit të sondazheve dhe të exit poll-it të zgjedhjeve të 23 qershorit, RTV Ora News dhe IPR Marketing ka dalë në një konferencë për shtyp duke dhënë edhe detajet për mënyrën se si janë zhvilluar sondazhet. Në fjalën e tij, Presidenti i RTV Ora News zoti Ylli Ndroqi theksoi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.026Z

Rama: Sondazhet janë mashtrim

 Aristir LumeziSelia rozë ka pasur dje shfaqje të ndryshme në momente të ndryshme. Pas mbylljes së procesit të votimit, kanë qenë të shumtë simpatizantët dhe anëtarët e PS-së që kanë mbërritur në oborrin e selisë rozë, ku si zakonisht në kohë votimi, ata kërkojnë të mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.472Z

Si të lexoni sondazhet

Nga Thanas Goga Botimi i këtij materiali ka për qëllim të ndihmojë kryesisht gazetarët, për të kryer një punë tërësisht profesionale për raportimin e rezultateve të sondazheve dhe kurrsesi nuk duhet të shërbejë si një manual për të kryer një anketim të opinionit public. Sonda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.289Z

Sondazhet fitues demokratin

Sondazhet e fundit te agjencive Reuters/Zogbie, kandidatin demokrat Barak Obama e nxjerrin ne epersi ndaj republikanit Mekein ne pese nga 8 shtetet vendimtare per zgjedhjen e presidentit te SHBA-ve. Obama udheheq ne Virxhinia me 13 vota elektorale, ne Nevada me 5 vota elektorale dhe ne Pensilvani m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.855Z

Cili: Sondazhet ndikojne ne zgjedhje

Analisti Henri Cili ka deklaruar ne emisionin “Shqip”, ne Top Channel, se sondazhit kane ndikimin e tyre ne rezultatin e zgjedhjeve. Sipas tij, keta pyetesore jane shume te nevojshem per permiresimin e politikes dhe cilesise se jetes se nje komuniteti te caktuar. “Ndikoj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama