Rezultate te kerkimit per termin: +Sopjanit

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.000 / keyword[0] sopjanit / docs[0] 22 / hits[0] 23 /
Tërmkolli: Rekrutimi në AKI është absurde të bëhet sipas Ligjit për Shërbyesit Civil
  • 2015-10-05

Tërmkolli: Rekrutimi në AKI është absurde të bëhet sipas Ligjit për Shërbyesit Civil

Mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kosovar për Inteligjencë, në të cilën raportoi inspektori i përgjithshëm i AKI-së, Shkelzen Sopiani, u zhvillua pa pjesëmarrjen e opozitës. Këtë mbledhje për dallim nga h

Të riatdhesuarit nga Suedia vështirë po socializohen në Kosovë
  • 2014-04-14

Të riatdhesuarit nga Suedia vështirë po socializohen në Kosovë

Kryqi i Kuq i Kosovës nëpërmjet projekteve të mirëqenies sociale, po ndihmon të riatdhesuarit nga Suedia. Zyrtarë të Kryqit të Kuq të Kosovës, thonë se deri më tani janë riatdhesuar rreth 150 familje. Ndërsa, disa nga familja

Konflikt para gjykatës, vdes ish-polici
  • 2012-10-11

Konflikt para gjykatës, vdes ish-polici

Edmond HoxhajPolicia dyshon se u godit me grushte, por nuk përjashtohet edhe ndonjë atak në zemër Edmond Hoxhaj Konflikti për pronat ka sjellë vdekjen e një ish-polici para derës së Gjykatës në Lushnjë. Vdekja e ish-efektivit të policisë ka ardhur pas një sherri të momentit mes palë

Ekspertët kosovarë të mirëpritur në Gjermani
  • 2012-08-24

Ekspertët kosovarë të mirëpritur në Gjermani

Kushtet e vështira ekonomiko-sociale, standardi i ulët, ofertat e varfra dhe joserioze ku premtimet bien ndesh me realitetin që ofrohet, kanë shtyrë një pjesë të kuadrove të kualifikuara të Kosovës të kërkojnë perspektivë t&e

Damjano Sopjani, golashënuesi që po spikat te Turbina
  • 2012-01-13

Damjano Sopjani, golashënuesi që po spikat te Turbina

Nga Elton Karaj Në 12 ndeshje ku është aktivizuar me të rinjtë e Turbinës ka shënuar 16 gola. Është kandidat për kombëtaren U-19 Skeda: Emri: Damjano Mbiemri: Sopjani Datëlindja: 7/10/1994 Vendlinja: Durrës Ndeshje me të rinjtë: 12 Gola të shënuar: 16 Ndeshje me të rriturit: 1 Po

No Pic available
  • 2011-10-31

Grupi B: Partizani bind me Sopotin, i afrohet kreut

Udhëheqin me pikë të barabarta Tepelena dhe Bilisht Sporti, që ndiejnë kërcënimin e të kuqve   Rezultatet e javës së 6-të TURBINA DOMOSDOVA          2-0 KELCYRA TEPELENA    1-2 PARTIZANI SOPOTI                   2-0 BILISHT SPORT PERMETI        2

Parandalimi i dhunes familjare dhe mbrojtja e viktimave ne Kosove
  • 2011-10-22

Parandalimi i dhunes familjare dhe mbrojtja e viktimave ne Kosove

Shtepia e Sigurt ne Gjakove eshte njera nder te gjashte Strehimoret per Viktimat e Dhunes ne Familje dhe te Trafikimit ne Kosove. E aktivizuar ne vitin 2000 ajo ka nje kapacitet pranimi prej 15 shteterish me mundesi zgjerimi ngaqe si strehimore e tipit te hapur viktimave iu lejohet vazhdimi i pun