Rezultate te kerkimit per termin: +Sopoti

Meta: total 928 / total_found 928 / time 0.000 / keyword[0] sopoti / docs[0] 928 / hits[0] 1598 /
Dëbora zbardh vendin, probleme me qarkullimin e mjeteve (FOTO)
  • 2019-01-09

Dëbora zbardh vendin, probleme me qarkullimin e mjeteve (FOTO)

Dëbora ka krijuar vështirësi në disa qytete. Reshjet e dëborës kanë zbritur deri në Shkodër, Lezhë dhe Elbasan. Gjatë natës ka rënë dëborë edhe në Tiranë, por pas një ore gjithçka është zëvendësuar nga reshje shiu. Probleme ka në akset rrugore në qarqet ku dëbora ka qenë

Fier, sekuestrohen 6 celularë, do futeshin në burg me pako postare
  • 2018-03-10

Fier, sekuestrohen 6 celularë, do futeshin në burg me pako postare

Punonjësit e burgut të Fierit kanë kapur gjashtë telefona celularë, pasi ishin dërguar përmes pakove postare tek dy shtetas që ndodhen në këtë institucion. “Celularët ishin fshehur në brendësi të dy aparateve dekoderë dixhitalë për TV, për ti shpëtuar kontrollit të shërbi

Disiplina dënon Ndreun e Maganin, paralajmërohet Lushnja
  • 2018-03-08

Disiplina dënon Ndreun e Maganin, paralajmërohet Lushnja

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka shqyrtuar të gjitha sjelljet antisportive të shfaqura në ndeshjet e Kategorisë Superiore, por edhe asaj të parë dhe të dytë, duke marrë edhe masat përkatëse. Kështu trajneri i Kamzës, Ramadan Ndreu është pezulluar me

Shqipëria nën dëborë, probleme në disa rrugë rurale
  • 2018-02-27

Shqipëria nën dëborë, probleme në disa rrugë rurale

I ftohti i acartë ka sjellë me vehte edhe dëbroen që kësaj here ka pushtuar pothuajse të gjithë territorin e vendit. Në sasi më të madhe në zonat malore por ka patur reshje edhe në qytete bregdetare. Deri tani probleme ka por nuk janë shumë serioze. Rrugët kryesore janë të kalueshme

Shpërndahen sot 120 banesa për familje të pastreha, ja lista e përfituesve
  • 2018-01-31

Shpërndahen sot 120 banesa për familje të pastreha, ja lista e përfituesve

Problemi i strehimit për rreth 120 familje në nevojë, të prekura kryesisht nga zbatimi i projektit të rehabilitimit të Lumit Tirana dhe familje të tjera të komunitet rom do të marrë zgjidhje. Këshilli Bashkiak do të miratojë sot projektvendimin për dhënien në huamarrje pa pagesë të

Tatimet kalojnë në sitë klubet përpara zgjedhjeve në FSHF
  • 2018-01-11

Tatimet kalojnë në sitë klubet përpara zgjedhjeve në FSHF

Drejtoria e Përgjjthshme e Tatimeve ka njoftuar kontroll mbi një numër te konsiderueshëm klubesh futbolli të të gjjtha kategorive në Shqipëri. Një lajm jo edhe aq i parëndesishëm, duke patur parasysh që periudha e kontrollit përkon me fushatën e zgjedhjeve për Presidentin e Federatës

No Pic available
  • 2017-12-01

Disiplina dënon me dy ndeshje pa tifozë Laçin

Dy ndeshje me dyer të mbyllura për Laçin. Komisioni i Disiplinës në FSHF dënon klubin kurbinas me dy takime pa tifozë në shtëpi për shkak të sjelljes së gabuar të fansave në ndeshjen kundër Kukësit. Sipas këtij vendimi, mbështetësit e klubit të Laçit, kanë hedhur gurë e mjete