Rezultate te kerkimit per termin: +Sopranoja +Ermonela +Jaho

Meta: total 171 / total_found 171 / time 0.000 / keyword[0] sopranoja / docs[0] 915 / hits[0] 1551 / keyword[1] ermonela / docs[1] 1901 / hits[1] 2896 / keyword[2] jaho / docs[2] 1327 / hits[2] 3130 /
Salla e re e koncerteve te Liceu, Ermonela Jaho: Ëndërronim të këndonim në një ambient të tillë
  • 2019-04-04

Salla e re e koncerteve te Liceu, Ermonela Jaho: Ëndërronim të këndonim në një ambient të tillë

Artistja shqiptare me famë botërore, sopranoja Ermonela Jaho vlerëson ndërtimin e sallës së re të koncerteve në Liceun Artistik Jordan Misja, të inauguruar dje nga kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj. Sopranoja Jaho, e cila është edhe një nga produktet e Liceut Artistik

Mbretëresha e skenës operistike Ermonela Jaho mahnit Londrën
  • 2019-02-02

Mbretëresha e skenës operistike Ermonela Jaho mahnit Londrën

Mbretëresha e skenës operistike Ermonela Jaho mahnit Londrën. Faleminderit që ekziston. Kështu shkruan kryeministri Edi Rama, bri videos ku shfaqet sopranoja e njohur shqiptare Ermonela Jaho, në skenën e «Covent Garden» në Londër ,teksa interpreton orët e fundit të Violetës tek Travia

Ermonela Jaho: Shpirti im është i zhveshur kur këndoj
  • 2018-11-23

Ermonela Jaho: Shpirti im është i zhveshur kur këndoj

Si një vajzë e re që  po rritej pas Perdes së Hekurt të diktaturës, ekspozimi i  sopranos shqiptare  Ermonela Jaho në opera ishte i kufizuar. Por kur ishte 13 vjeç, vëllai i saj e mori për të parë La traviata në gjuhën shqipe dhe shpirti i saj filloi të fluturojë. “Gjithçka

Fushatë e gjatë për kancerin e gjirit, Ermonela Jaho ambasadore e nismës
  • 2018-03-20

Fushatë e gjatë për kancerin e gjirit, Ermonela Jaho ambasadore e nismës

YWCA ushtron aktivitetin e saj tashmë prej 10 vitesh në Shqipëri dhe në këtë jubile vjen nën moton Beteja kundër kancerit të gjirit vazhdon. Sopranoja shqiptare me famë botërore është zgjedhur nga Shoqata Kristiane e Grave Shqiptare si ambasadore e kësaj kauze. Përmes kësaj iniciati

Ermonela Jaho braktis skenën për arsye shëndetsore
  • 2018-03-15

Ermonela Jaho braktis skenën për arsye shëndetsore

Duhet të performontë mbrëmjen e së hënës në operan Metropolitan në New York me Madame Butterfly, por duket se e kishte të pamundur për arsye shëndetsore. Bëhet fjalë për Ermonela Jahon, e cila nëpërmjet një statusi në rrjetin social Twitter ka njoftuar se mjeku I ka këshilluar t

No Pic available
  • 2017-11-07

Romancë, bashkëshorti kompozon një melodi të mrekullueshme për Ermonela Jahon

  Tashmë, Ermonela Jaho ka në repertorin e muzikës klasike një pjesë kushtuar asaj. Është një kompozim i titulluar ‘Romancë’ dhe është krijuar nga bashkëshorti i Ermonelës për sopranon. Edhe pse nuk zbulon shumë prej saj, duke dashur të ruaj një profil sa

No Pic available
  • 2017-08-10

Ermonela Jaho shkëlqen në Peralade, mediat e krahasojnë me Maria Callas

Sopranoja e famshme Ermonela Jaho është ngjitur në skenën e Festivalit Peralade të Spanjës, ku në edicionin e 31-të, ishin pjesëmarrës artistët më me ndikim nga vende të ndryshme të botës. Sopranoja  shqiptare, Ermonela Jaho ka rrëmbyer duartrokitjet e audiencës spanjolle me rolin