Rezultate te kerkimit per termin: +Soreca

Meta: total 71 / total_found 71 / time 0.000 / keyword[0] soreca / docs[0] 71 / hits[0] 144 /
No Pic available
  • 2011-03-04

Zv.ministri i Brendshem Peka firmos forcimin e bashkepunimit nderkufitar ne rajon

Ka theksuar ngritjen e nje mekanizmi te brendshem monitorimi per procesin e liberalizimit te vizave ndersa ka garantuar se Shqiperia do te angazhoje te gjitha resurset e saj me qellim zbatimin me sukses ne praktike te hetimeve te perbashketa me vendet e tjera. Zv.ministri i Brendshem Avenir Peka m

Zv.ministri Peka ne Slloveni Mbeshtetje per punen dhe forcimin e bashkepunimit nderkufitar
  • 2011-03-03

Zv.ministri Peka ne Slloveni Mbeshtetje per punen dhe forcimin e bashkepunimit nderkufitar

Avenir Peka gjate konferencave ne Slloveni E enjte 3 mars 2011 NOA- Zevendes ministri i Brendshem Avenir Peka mori pjese per dy dite rresht ne konferencat e organizuara ne Slloveni ne kuader te Konventes se Bashkepunimit Policor ne Europen Juglindore. Ne daten 28 mars 2011 ne takimin e 5-te te Komit

No Pic available
  • 2010-12-18

Fratini Shqiperia merr statusin ne 2011

/ / Kete deklarate ai e beri ne nje takim me ministrin e Brendshem Lulzim Basha dhe grupin e qytetareve te cilet ishin te paret qe udhetuan pa viza drejt vendeve Schengen. Duke vleresuar reformat e ndermarra nga qeveria shqiptare per realizimin e detyrimeve te udherrefyesit

Kthehen vizitorët e parë të BE-së
  • 2010-12-18

Kthehen vizitorët e parë të BE-së

50 qytetarët e parë kanë udhëtuar së bashku me ministrin Basha pa viza në hapësirën e zonës Shengen. Udhëtimi i tyre përfshiu takime në institucionet evropiane në Bruksel dhe një...   Rikthehen pas turit nëpër Evropë 5

Basha: Pas kaluarit të gjatë, tashmë për shqiptarët kanë ardhur ditët e sigurisë
  • 2010-12-18

Basha: Pas kaluarit të gjatë, tashmë për shqiptarët kanë ardhur ditët e sigurisë

18-12-2010 / Gazeta 55 Përfundon udhëtimi simbolik pa viza i 50 shtetasve shqiptarë. Drejtues të BE-së, vlerësojnë arritjet e qeverisë dhe shprehen se integrimi i plotë i vendit në Perëndim tashmë është shumë i afë

No Pic available
  • 2010-12-17

Brukseli inkurajon kufitaret greke

Pierre Mirel: Po ju monitorojmë. Oficerët e kufirit kanë të drejtë t’ju kthejnë Ndërsa Greqia thuajse e ka mbyllur për shqiptarët pikën më të madhe të kalimit kufitar mes dy vendeve, nga Brukseli vijnë mesazhe që inkura

Basha dhe 50 qytetar tur takimesh me kreret e BE-se
  • 2010-12-17

Basha dhe 50 qytetar tur takimesh me kreret e BE-se

Bruksel 17 dhjetor NOA-Ministri i Brendshem Lulzim Basha sebashku me 50 qytetare pjesa me e madhe studente udhetuan per here te pare ne kushtet e levizjes se lire per shqiptaret ne zonen Shengen ne datat 15-16 dhjetor 2010. Takimi i pare u zhvillua me Drejtorin per Ballkanin Per