Rezultate te kerkimit per termin: +Sorosi

Meta: total 102 / total_found 102 / time 0.000 / keyword[0] sorosi / docs[0] 102 / hits[0] 139 /
Salvini kundër Sorosit: Ta mposhtim, siç bëri Skënderbeu me turqit! (Video)
  • 2019-02-26

Salvini kundër Sorosit: Ta mposhtim, siç bëri Skënderbeu me turqit! (Video)

Kreu i Lega Nord, njëkohësisht edhe ministri i Brendshëm i Italisë Matteo Salvini, ka tërhequr vëmendjen me deklaratën e tij të fundit gjatë një takimi. Ai ka marrë si shembull heroin tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeun si shembull për të mundur George Soros. Në një prej taki

SHIJAKUN APO LONDRËN?
  • 2019-02-26

SHIJAKUN APO LONDRËN?

Nga Mentor NAZARKO Vendimi i fundit i opozitës për të dorëzuar mandatet parlamentare ka krijuar dilema të shumta. Ndalemi në dy prej tyre. Dilema e parë në planin e brendshëm: Sa të fuqishme, ndikuese dhe vendimtare janë masa të tilla si ajo e dorëzimit të mandateve? Dilema e dytë: Me

Berisha për Der Standard: Thaçi-Rama po valëvisin flamurin e Serbisë së Madhe
  • 2018-12-19

Berisha për Der Standard: Thaçi-Rama po valëvisin flamurin e Serbisë së Madhe

Ideja e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës është kundërshtuar sërish nga ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha. Në një intervistë për prestigjiozen austriake Der Standard, Berisha ka thënë se Thaçi duke përkrahur këtë ide, po valëvit flamurin e Serbisë s

SHQIPËRIA NË KRIZË! KËRKOHET NJË KANDIDAT PËR KRYEMINISTËR
  • 2018-12-18

SHQIPËRIA NË KRIZË! KËRKOHET NJË KANDIDAT PËR KRYEMINISTËR

Nga Mentor KIKIA Referuar protestave, refreni që kam dëgjuar më shumë ndër biseda këto ditë ka qenë dilema: Mirë po e heqim Ramën, po kush të vijë? Të kesh një qeverisje të keqe, është një problem. Por të mos kesh asnjë alternativë për ta zëvendësuar atë, është një mijë

Universiteti i Sorosit dëbohet nga Hungaria
  • 2018-12-04

Universiteti i Sorosit dëbohet nga Hungaria

Universiteti i Evropës Qendrore në Budapest tha se është “detyruar” t’i zhvendosë programet e tij prestigjioze në një kampus në Vjenë, pas një beteje të gjatë ligjore me Qeverinë e kryeministrit hungarez, Viktor Orban. Michael Ignatieff, rektor i universitetit të them

Soros: Qeveria italiane shumë pranë Putinit. Salvini: Turp!
  • 2018-06-03

Soros: Qeveria italiane shumë pranë Putinit. Salvini: Turp!

Qeveria e re italiane është shumë pranë Rusisë dhe italianët kanë të drejtë të mësojnë nëse Salvini paguhet nga presidenti Putin. Kështu është shprehur miliarderi dhe filantropit me origjinë hungareze George Soros në Festivalin e Ekonomisë në Trento. Por nuk ka mungua përgjigja

Vasili, Ramës: Vlerësoje sulmin e SHBA në Siri, mos ki frikë nga Sorosi!
  • 2018-04-15

Vasili, Ramës: Vlerësoje sulmin e SHBA në Siri, mos ki frikë nga Sorosi!

Veprimet ushtarake të ndërmarra nga SHBA dhe aleatët perëndimorë në Siri janë kryefjala në diskutimet anembanë botës dhe të gjithë po presin se cili do të jetë fati i kësaj situate të tensionuar në shtetin e drejtuar nga Bashar Al Assad. Drita jeshile për goditjen e arsenalit kimik