Rezultate te kerkimit per termin: +Sot +Robert +Ndrenika

Meta: total 135 / total_found 135 / time 0.002 / keyword[0] sot / docs[0] 361694 / hits[0] 613403 / keyword[1] robert / docs[1] 13638 / hits[1] 18257 / keyword[2] ndrenika / docs[2] 336 / hits[2] 614 /
No Pic available
  • 2017-03-30

Armand Plaka: Ju rrëfej eksperiencën gjermane me filmat e diktaturës

Si njohës i mirë i realiteteve në ish-Lindjen komuniste, por edhe si një njeri që i ka përjetuar edhe vetë ditët e fundit të sistemit të vjetër në vend, ai shprehet se ka mundur si çdo bashkëmoshatar i veti, ti shohë thuajse të gjithë filmat e asaj kohe, duke ndarë një respekt të

No Pic available
  • 2017-03-19

Dom Gjergj Meta: Filmat e diktaturës nxisin urrejtje, por jam kundër censurës

Fatmira NIKOLLI Dom Gjergj Meta tregon arsyet pse është kundër ndalimit të shfaqjes së filmave të Ish-Kinostudios, edhe pse në disa prej tyre, mbi klerin hidhet baltë. Duke qenë i qartë se arti dhe feja jo gjithëhere kanë ecur përkrah, Zëvendësi i Përgjithshëm i Arkidioqezës Tiran

Rrëfimi i rrallë i Demir Hyskjas para vdekjes: Besuam se po i shërbenim një kauze të madhe
  • 2017-03-19

Rrëfimi i rrallë i Demir Hyskjas para vdekjes: Besuam se po i shërbenim një kauze të madhe

Demir Hyskja, gjatë gjithë karrierës së tij ka luajtur rreth 60 role në skenën e teatrit dhe rreth 40 role në filma. Ky Artist i Popullit ka luajtur edhe në skenat ndërkombëtare si në Gjermani, Francë, Itali, Rumani e gjetkë, ku ka vajtur Trupa e Teatrit Kombëtar, pjesëtar i së cilë

Foto e Robert Ndrenikës, që ka irrituar rrjetin
  • 2017-02-01

Foto e Robert Ndrenikës, që ka irrituar rrjetin

Aktori i njohur Robert Ndrenika, ka vendosur që të rikthehet sërish në skenën e teatrit, pavarësisht se vetëm pak ditë më parë mbushi 75 vjeç. Por, shfaqja është shtyrë, për shkak se aktori ishte me grip. Në rrjet ndërkohë është duke qarkulluar kjo foto, në të cilën thuhet

Rrëfimi i Pëllumb Kullës: Miqësia me Ndrenikën, si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi
  • 2017-01-23

Rrëfimi i Pëllumb Kullës: Miqësia me Ndrenikën, si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi

Nga Pëllumb Kulla SI KRONIKAN I NJË SHKOLLE ARTI Ideja e këtij shkrimi lindi para disa ditësh, ngaqë i dha shkëndijë kremtimi i 75-vjetorit të Robert Ndrenikës, elementit më të ndritur të asaj shkolle. Dhe më shumë se të një shkolle, unë mora përsipër të jem kronikan i grupit stu

Rrëfimi i shokut të kursit Pëllumb Kulla: Miqësia me Robert Ndrenikën dhe si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi
  • 2017-01-23

Rrëfimi i shokut të kursit Pëllumb Kulla: Miqësia me Robert Ndrenikën dhe si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi

Nga Pëllumb Kulla Ideja e këtij shkrimi lindi para disa ditësh, ngaqë i dha shkëndijë kremtimi i 75­vjetorit të Robert Ndrenikës, elementit më të ndritur të asaj shkolle. Dhe më shumë se të një shkolle, unë mora përsipër të jem kronikan i grupit studentor të njërit kurs të

Shija e ananasit, Orwell dhe artisti
  • 2017-01-17

Shija e ananasit, Orwell dhe artisti

Luan Rama Në Traktatin e Natyrës së Shoqërisë Njerëzore, filozofi anglez David Hume ka shkruar një diçka simbolike dhe për ne shqiptarët, duke pohuar ndër të tjera se Nuk mund ta kuptosh shijen e ananasit pas e provuar atë. George Orwell para se të shkruante romanin e tij të famshëm