Rezultate te kerkimit per termin: +Sotiri

Meta: total 453 / total_found 453 / time 0.000 / keyword[0] sotiri / docs[0] 453 / hits[0] 786 /
No Pic available
  • 2017-04-16

Ringjallja e Krishtit, pashkët kremtohen edhe në Sarandë

U mbajt në Sarandë ceremonia e ringjalljes së Krishtit. Qindra qytetarë të Sarandës dolën nga shtëpitë e tyre dhe i’u drejtuan kishes “Shën Harallbi” për të mare pjesë në ceremoninë e shpërndarjes së dritës. Në orën 12drita u shpërnda nga at Gjergj Gjata dhe at

No Pic available
  • 2017-04-16

Ringjallja e Krishtit, Pashkët festohen në të gjithë Shqipërinë

Kremtimi i festës së pashkëve dhe ringjallja e Krishtit është festuar në të gjithë vendin. Besimtarë të shumtë ishin pjesë e meshave në Lezhë, Sarandë, Shkodër, Fier dhe Korçë ku janë përcjellë edhe mesazhe të veçanta për të gjithë njerëzimin. Besimtarët katolike dhe orto

No Pic available
  • 2017-03-07

Rrëfimi i djalit të Daut Hoxhës: Vrasja e tim eti që shkaktoi luftën italo-greke

Kanë kaluar 77 vjet nga vrasja e Daut Hoxhës, një vrasje që shkaktoi luftën italo-greke. Djali i tij, Ibrahim Hoxha në një intervistë ekskluzive për emisionin Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafoku rrëfen se pse Italia shfrytëzoi vrasjen e babait të tij për të sulmuar Greq

No Pic available
  • 2017-03-07

Çfarë ka ndodhur më 7 mars?

322 pes – Vdiq Aristoteli, filozof – lindur (384 pes) në Stagira pranë kufirit me Maqedoninë; i ati ishte mjek i familjes mbretërore të Filipit të Maqedonisë. Edhe Aristoteli shkoi në shkollë për mjekësi dhe më pas u dërgua në Athinë për të studiuar filozofi me Platonin.

INTERVISTA/ Rrëfehet djali i Daut Hoxhës: Si ma vranë babain për të nisur luftën italo-greke në 40
  • 2017-03-07

INTERVISTA/ Rrëfehet djali i Daut Hoxhës: Si ma vranë babain për të nisur luftën italo-greke në 40

Vrasja e një shqiptari të Çamërisë do të bëhej shkëndija që të ndizej lufta italo-greke. Por nuk ishte një shqiptar i thjeshtë, por një kapedan çete, që kishte luftuar kundër grekëve para dhe pas aneksimit të Çamërisë. Bëhet fjalë për Daut Hoxhën, i cili nuk u ndal në l

Veliaj dhuron çekun e bebes për dy fëmijët e parë të lindur në Tiranë: Viti 2017 i begatë, do jetë qyteti i mundësive
  • 2017-01-01

Veliaj dhuron çekun e bebes për dy fëmijët e parë të lindur në Tiranë: Viti 2017 i begatë, do jetë qyteti i mundësive

Viti 2017 nisi i begatë për kryeqytetin, ku në sekondat e para pas mesnate, kanë lindur edhe dy fëmijët e parë, Deisi dhe Sotiri. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte sot i pranishëm në spitalet universitare Obstetriko ­ Gjinekologjiko Mbretëresha Geraldinë dhe Koç

Veliaj dhuron çekun e bebes për dy fëmijët e parë të lindur në kryeqytet
  • 2017-01-01

Veliaj dhuron çekun e bebes për dy fëmijët e parë të lindur në kryeqytet

Viti 2017 nisi i begatë për kryeqytetin, ku në sekondat e para pas mesnate, kanë lindur edhe dy fëmijët e parë, Deisi dhe Sotiri. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte sot i pranishëm në spitalet universitare Obstetriko ­ Gjinekologjiko Mbretëresha Geraldinë dhe “K