Rezultate te kerkimit per termin: +Spahiu

Meta: total 1000 / total_found 8109 / time 0.004 / keyword[0] spahiu / docs[0] 8109 / hits[0] 18916 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Këta janë emrat e 73 deputetëve të rinjve nga radhët e PS-së

Tashmë kur kanë mbaruar së numëruari pjesa më e madhe e kutive të votimit, nuk pritet të ketë ndryshime në rezultatin përfundimtar për sa i përket numrit të mandateve. Kandidatët në radhët e socialistëve janë ata që kanë fituar më së shumti. Lista më poshtë është ajo e depu

No Pic available
  • 2017-06-26

Kandidatët fitues të LSI dhe PDIU në 12 qarqe

Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë 19 mandate deputetësh në Parlamentin e ri. Nëse nuk do të ketë ndryshime votash tek kutitë e fundit, lista më poshtë janë deputetët e rinj nga kjo forcë politike në Parlamentin e Shqipërisë. Ish-ministri i Transporteve Sokol Dervishaj nuk e k

No Pic available
  • 2017-06-21

Aleanca Kuq e Zi mbështet LSI-në në 25 qershor, përkrahësit do votojnë për Numrin 1

I papritur qe vendimi i Lulzim Bashës për të moskandiduar në listat e tij kreun e Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiun. Spahiu, i cili i dha Bashës një mbështetje të madhe u shpreh i indinjuar nga vendimi i papritur i kryedemokratit, duke hequr dorë edhe nga politika. Por zhvillimet e fundit

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha tregon ku e renditi Kreshnik Spahinë, Bëra gabim me Lefter Maliqin

Renditja e 17-te ne listen e kandidateve te PD-se per qarkun e Tiranes nuk e ka kënaqur Kreshnik Spahinë kreun e AK-së, i cili deklaroi dorëheqjen menjehere pasi u mësua lista e kandidatëve të PD-së  Kryetari i PD-se Lulzim Basha tregon per here të parë se ku e kishte renditur kreun e

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha tregon ku e renditi Kreshnik Spahinë: Bëra gabim me Lefter Maliqin

Renditja e 17-te ne listen e kandidateve te PD-se per qarkun e Tiranes nuk e ka kënaqur Kreshnik Spahinë kreun e AK-së, i cili deklaroi dorëheqjen menjehere pasi u mësua lista e kandidatëve të PD-së  Kryetari i PD-se Lulzim Basha tregon per here të parë se ku e kishte renditur kreun e

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

No Pic available
  • 2017-06-09

Fijet e biznesit në politikë: Kush janë parellinjtë e PD-së e PS-së këtë fushatë

Biznesi dhe politika nuk janë kundërthënëse ndaj njëra-tjetrës dhe madje futja e biznesmenëve në sallën e Kuvendit është shndërruar tashmë një praktikë pragamatiste e partive shqiptare në dekadat e fundit. Kështu po ndodh dhe këtë fushatë, ku sëmundja e PS-së së Ramës, për t