Rezultate te kerkimit per termin: +Spanja

Meta: total 1000 / total_found 9468 / time 0.004 / keyword[0] spanja / docs[0] 9468 / hits[0] 14091 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Zbardhen diskutimet Duka-Inzagi, nga oferta e ulët ekonomike te stafi

Filipo Inzagi vazhdon të mbajë në pritje Federatën shqiptare të Futbollit, por në mediat italiane zbardhen detaje të diskutimeve parimore që janë bërë mes përfaqësuesit të tij dhe presidentit të FSHJF-së, Armand Duka. Ajo që është mësuar fillimisht është se Inzagin nuk e tërhe

No Pic available
  • 2017-06-23

Problemet demografike, alarmohet Spanja: Më shumë vdekje se lindje

Spanja po përballet menjë problem vërtetë serioz pasi numri i vdekjeve  është më i madh se ai i lindjeve. Sipas raportit Lëvizja Natyrore e Popullsisë të Institutit Kombëtar të Statistikës në Spanjë (INE) në vitin 2016 kanë ndodhur 409 mijë e 99 vdekje dhe 408 mijë e 384 lindje G

No Pic available
  • 2017-06-19

Netanyahu: Miqësia me Greqinë nisi në një takim me Papandreun në kafe Pushkin

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, i ka dhënë një intervistë gazetës greke Kathimerini me rastin e vizitës së tij në Greqi. Intervista ka disa momente interesante si p.sh arsyet e afrimit greko-izraelit, marrëveshjet për gazin dhe ndërtimin e gazsjellësit të Mesdheut Lindor që k

No Pic available
  • 2017-06-17

Zyrtare, caktohet stadiumi i ndeshjes për SpanjëShqipëri

Spanjë-Shqipëri, takimi i vlefshëm për kualifikueset e botërorit Rusi 2018 do të luhet në stadiumin Rico Perez në Alicante. Përballja është e parashikuar më datë 6 tetor. La Roja rikthehet të luajë në këtë stadium pas 2 vitesh, ku më herët në vitin 2015 ata kanë zhvilluar një

No Pic available
  • 2017-06-16

E bujshme, Ronaldo: Dua të largohem nga Real Madridi

Lajmi ka rënë si bombë te Real Madridi. Sipas gazetës portugeze A Bola, Cristiano Ronaldo ka marrë vendimin për të lënë Realin këtë verë, pas hetimit të prokurorisë, e cila e akuzon atë për shpërdorimin e 14.7 milionë eurove, që nuk kanë përfunduar në thesar, por ka bërë evaz

Bombë nga Portugalia: Ronaldo do të largohet nga Real Madridi
  • 2017-06-16

Bombë nga Portugalia: Ronaldo do të largohet nga Real Madridi

Lajmi ka rënë si bombë te Real Madridi. Sipas gazetës portugeze A Bola, Kristiano Ronaldo e ka marrë vendimin për ta lënë grupin e bardhë këtë verë, pas ankesës së prokurorit, e cila e akuzon atë për shpërdorimin e 14.7 milionë eurove, që nuk kanë përfunduar në thesar, por ka b

E ardhmja e De Biazit, brenda qershorit
  • 2017-06-16

E ardhmja e De Biazit, brenda qershorit

Pak ditë pas dorëheqjes së xhani de Biazit si trajner i kombëtares shqiptare, mediat italine zbulojnë prapaskenat e këtij vendimi por edhe detaje për të ardhmen e tij. 61-vjecari deklaroi se e kishte marrë vendimin për tu larguar nga drejtimi i kuqezinjve menjëherë pas miqësoren se humb