Rezultate te kerkimit per termin: +Spanja

Total: 9849
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.059Z

Pse Spanja?!

Nga 27 vendet e Bashkimit Evropian tani e dimë se vetëm 5 kanë mbetur pa e njohur Kosovës si shtet të pavarur dhe sovran. Në këtë grup janë Greqia, Qipro, Sllovakia Rumunia dhe ajo me më peshë, Spanja Ndoshta nuk është shumë e papritur pse rumunët, sllovakët dhe grekët me Qipron nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.458Z

Spanja për titull

Spanja është pjesëmarrës i rregullt në Kampionat botëror, por shpeshherë ka dështuar të arrijë rezultatet e pritura. Pozita e katërt në garën e vitit 1950 mbetet rezultati i tyre më i mirë. Në përgjithësi rezultati i tyre në Botëror është i mjerë. Edhe pse në letër janë eki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.870Z

Spanja, konstruktive

Spanja nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës gjatë presidencës së Bashkimit Europian, por do të ketë “qasje konstruktive” ndaj autoriteteve të saj, ka thënë Ministri i Jashtëm spanjoll, Miguel Angel Moratinos. Ai ka vlerësuar se Bosnja e Hercegovina është vendi më i ndjeshëm n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.429Z

Spanja, gjithmonë favorite

Legjenda portugeze, Luis Figo ka thënë se Spanja është favoritja kryesore për ta fituar Euro 2012 bazuar në paraqitjet e saj në vitet e fundit. Spanja mund të bëhet ekipi i parë në histori që fiton dy herë radhazi Evropianin, dhe Figo mendon se skuadra e Del Bosques do të jetë pretend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.785Z

Spanja mbetet favorit

Sulmuesi brazilian Nilmar ka thënë se bashkëkombësit e tij ende besojnë se Spanja do të arsyetojë epitetin e favoritit në Kampionatin botëror, pavarësisht humbjes së papritur nga Zvicra. “Ky mund të jetë mësim për ta – ky rezultat tregon se çka mund të ndodhë në një Kampion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.224Z

Spanja seshte Uganda

Në kulmin e bisedimeve për kushtet e marrjes së huasë mbi 100 miliard euro nga vendet e Bashkimit Europian, kryeministri spanjoll, Rajoy i dërgon një mesazh Ministrit të Financave, që nënkuptonte negociim të fortë për zbutjen e kushteve t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.386Z

Bastet serish Spanja

Ka mjaftuar një fitore me dy gola edhe pse jo e shkëlqyer, që kampionët në fuqi të Europës të cilësohen sërish si favoritë për të ngritur kupën Henri Delone. Spanja ka bindur kompanitë e basteve, madje jo njërën, po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama