Rezultate te kerkimit per termin: +Spanje

Total: 2536
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.271Z

150 vjet fotografi ne Spanje

Diten e premte ne Galerine Kombetare te Arteve ne javen e kultures spanjolle ne Tirane do te hapet ekspozita 150 vjet fotografi ne Spanje e cila do te qendroje hapur per publikun nga data 15 Tetor deri me date 20 Nentor 2011. Ne kete rast mbahet konferenca e shtypit ku merr pjese edhe kuratori i e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.231Z

Spanje rritet papunesia mbi 20

Rritet serish papunesia ne Spanje me 1.2 me shume ne shtator krahasuar me gushtin. Keshtu te papunet jane mbi 4 milione. Te dhenat jane bere publike nga Ministria e Punes ne Madrid. Numri i te papuneve qe ishte ulur lehtshem ne qershor dhe korrik eshte kthyer serish mbi kuoten e 4 milione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.441Z

Spanje arrestohen 8 xhihadiste

brbrTete persona te dyshuar si pjesetare te nje celule xhihadiste jane arrestuar nga policia spanjolle Ata kishin planifikuar te kryenin sulme ne Spanje dhe rekrutonin luftetare te cilet shkonin te luftonin per shtetin islamik ne Siri dhe Irak Operacioni antiterrorist i drejtuar nga oficere te sherb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.592Z

Zgjedhje lokale ne Spanje

brbrZgjedhjet lokale ne Spanje ishin ndeshkuese per dy partite me te medha ne vend Partine Popullore te kryeministrit Rahoi dhe ate Socialiste Levizjet e reja qe kundershtojne masat shtrenguese kane rritur ndjeshem mbeshtetjen mes zgjedhesve Ndonese partia ne pushtet ka siguruar 27 perqind te votav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.732Z

Pergjaket festivali i demave ne Spanje

brbrFestivali tradicional i demave ne Spanje ka pergjakur rruget e Valencas Mursias dhe Valadolidit duke shenuar shtate viktima qe prej nisja e tij ne muajin korrik Viktimat jane te moshes 18-36 vjec Te shtate kane humbur jeten gjate vrapimit te demave ne rruge jo ne arene Mediat ne Spanje ngrene a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.025Z

Spanje ushtria merr kontrollin e aeroporteve

Madrid 4 dhjetor NOA - Nje greve e paparalajmeruar e kontrolloreve te trafikut ajror ne Spanje ka shkaktuar kaos ne qarkullimin ajror te vendit. Kryeministri i vendit Jose Luis Rodrguez Zapatero i dha urdher ushtrise te marre masa te jashtezakonshme. Keshtu forcat e ushtrise moren ne Spanje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.813Z

Spanje protesta ne 16 qytete

Spanje protesta ne 16 qytete E hene 18 Shkurt 2013 1018 p styletext-align justify p Spanje protesta ne 16 qytete Protesta te medha jane mbajtur te dielen ne 16 qytete spanjolle per te kundershtuar  planet per privatizimin e pjesshem te sistemit te kujdesit shendetesor Mjeket inferm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama