Rezultate te kerkimit per termin: +Spanjs

Meta: total 68 / total_found 68 / time 0.000 / keyword[0] spanjs / docs[0] 68 / hits[0] 94 /
Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten
  • 2016-11-19

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten

Nga Christoph Strack Kto ishin dit tranzicioni. Barack Obama ishte pr her t fundit si president i SHBA-s n Europ. Me t u takuan n zyrn e kancelarit n Berlin kryetart e shteteve dhe qeverive t vendeve kryesore europiano-perndimore. Secili prej tyre i lnduar apo i sfiduar n llojin e vet. Kryemini

No Pic available
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha: Kur shkoja në dyqanin e Haki Stërmillit

Një përshkrim nga ish nxënësja e Instititutit Femëror, që më pas do të bëhej bashkëshortja e Enver Hoxhës, për shkrimtarin dhe bashkëpatriotin e saj dibran. Nga Nexhmije Hoxha Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q luftoi pr nj Shqipri t lir, t bashku

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin

Nexhmije Hoxha shfaqet herë pas herë në shtypin shqiptar. Këtë radhë e veja e diktatorit Enver Hoxha ka botuar një shkrim për Haki Stërmillin. Shkrimi është publikuar në gazetën Dita. Ja çfarë shkruan ajo: Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q l

Sezoni i ri në Galerinë e Arteve. Gati salla e re e ekspozitave
  • 2010-09-01

Sezoni i ri në Galerinë e Arteve. Gati salla e re e ekspozitave

Galeria Kombetare e Arteve po i jep doren e fundit punimeve per ristrukturimin e salles se ekspozimit. Sipas nendrejtorit Buron Kaceli, brenda gjysmes se pare te muajit shtator salla e re e ekspozimit do te jete gati per te pritur me radhe dhe ne kushte teresisht moderne ekspozitat e rendesishme te

Vrasja e Franc Konomit, kërkohet dëshmia e një emigranti në Angli
  • 2010-08-29

Vrasja e Franc Konomit, kërkohet dëshmia e një emigranti në Angli

Sipas hetimeve, grupi i Spanjs u prplas me ish-grupin e Fatjon Naxhakut, n Franc E vetmja pist mbetet larja e hesapeve pr trafikun e drogs Dshmia e nj emigranti n Angli sht shum e rndsishme pr hetimet e vrasjes s Franc Konomit. Bhet fjal pr nj emigrant, me banim n Tiran, i cili nuk ka ardhur n Shqi

No Pic available
  • 2010-08-29

Lorca dhe Kadare rrëfehen në Brazil

E pamundur t ndodh fizikisht, kta dy emra t letrsis i bashkon nj projekt sa teatror dhe letrar. Synon q prmes shkrimtarve q krijuan dhe e jetuan, t tregoj pr publikun e gjer shekullin XX. Do t nis n datn 1 shtator n “Teatro da CAIXA” n Curitiba, Brazil. Lorka, nj nga poett m t vlersuar s

No Pic available
  • 2010-08-29

Porosia nga Spanja dhe ardhja e katër emigrantëve

Hetimet Vrasja e Franc Konomit u porosit nga Spanja. Kjo ka qen ndr pistat e para hetimore t grupit t policis dhe ende mbetet prioritare. Bhet fjal pr nj grup kriminal shqiptar q vepron n Spanj, t cilt mendohet se kan porositur vrasjen e 42-vjearit, q kishte vetm pak dit q ishte kthyer n Shqipri. P